Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora megtakarítással...

Mekkora megtakarítással rendelkeztél egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a párommal, de még mindketten tanulunk, alig alig van megtakarításunk, szinte semmi (neki 300, még nekem 500 ezer).

A fizetésünkből, amit iskola mellett keresünk, csak a megélhetésre jut, arra, hogy félretegyünk, már nem.

Minden apró kiadásnál rosszul érzem magam, hogy így sem gyarapodik a félretett pénz, nem megyünk semmire.


2017. szept. 12. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
0 forinttal. Szüleimnél laktam, a kevés diákmunkából összeszedett kevés pénzem meg elköltöttem. Ügyesek vagytok és gratulálok.
2017. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

0


Na de ha nem jut pénz félretenni, akkor mit tesztek mégis félre?

2017. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha nem veszek meg szükséges dolgokat
2017. szept. 12. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy értem, ha nem veszek meg szükséges dolgokat"


Ezt nem érdemes csinálni szerintem, ha ez tényleg azt jelenti, amire gondolok.

2017. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nulla. Dolgoztam suli mellett abból vettem bérletet, kaját és fizettem a kolit.
2017. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Az utolsó évben összegyűjtöttem 250 000 ft-ot, mert megkaptam a köztársasági ösztöndíjat és mivel dolgoztam is, az ösztöndíjat el tudtam tenni. A többi évben 0-50 ezer volt a félretett pénzem, végig dolgoztam, abból állatm a kolit, kaját, mindent, nem tudtam félretenni. Volt olyan félév, amikor az órarendem miatt olyan keveset tudtam dolgozni, hogy jobbára vajas kenyéren éltem. Igazából az önellátó diákok nem nagyon vannak elszállva megtakarítás terén, ebből a szempontból ti tök jól álltok. De ha azon az áron spóroltok, hogy nem esztek rendesen vagy alapvető dolgokat nem vesztek meg, akkor hagyjátok a fenébe. Fogtok ti még dolgozni eleget főállásban, rendes fizetésből már más a spórolás is.
2017. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem előtt volt olyan 150-160 ezrem, az elment laptopra első év után. Utána egy időben elég sok ösztöndíj, szociális támogatás, diákmunka pénz összejött, akkor vettem 3-4-ed évesen egy jó asztali gépet 200-ért. Anyámék fizették a kolit ami 10-15 ezer volt.


Utána már nem volt megtakarításom, főleg onnantól hogy albérletbe kerültem ami mocskosul drága a kollégiumhoz képest.

2017. szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én azt mondom, utólag szarnék a spórolásra. Ráment a fiatalságom arra hogy spórolok, aztán munkába állás után az első félretett pénzem több volt mint amennyit előtte 2 évig spóroltam.
2017. szept. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
megtakarítás egyetemistaként?? Azt hogyan? Nekem csak adósságom lett akkor :D Azt is elittuk, ami még nem volt :D
2017. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!