Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan akinek egyetemis...

Van itt olyan akinek egyetemistaként tönkre ment az élete?

Figyelt kérdés
Akár azért mert kirúgták, vagy nem tudott a diplomájával elhelyezkedni és kevés pénzért dolgozik jelenleg. Én most abban a helyzetben vagyok, hogy egy olyan szakról rúghatnak ki, amit egyébként nem is szeretek (amit legkevésbé utálok fogalmazzunk így) és nem tudom ezután mihez kezdjek. Írjatok véleményeket/történeteket!

2015. okt. 23. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olyat tanulsz, amit szeretsz? :D
2015. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ahogy a kérdésben is írtam, a legkevésbé rosszat választottam, szóval semmi nem érdekel igazán, de egy diploma ma már nagyon fontos, főleg azért, mert anélkül elképzelni sem tudom hogyan tovább. Biztos nem én vagyok az egyetlen aki kényszerből tanul, mert valamiből majd meg kell élni, viszont semmi jövőképem nincs.
2015. okt. 24. 00:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól mentem el, mert utáltam a szakot. Kijöttem külföldre, most többet kapok vendéglátósként, mint 5-6 évet lehúzva az egyetemen kaptam volna.

De majd itt szeretnék lediplomázni.

2015. okt. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
A volt barátnőm ilyen volt. Sehogy sem tudtam rávenni, hogy folytassa. Összeállt egy dúsgazdag fickóval aki csak egy fikció volt, mert két hét után kirúgta egy gyerekkel a hasában. Azóta egyedül neveli a gyermekét, habár most jár valahová megint, ha igaz.
2015. okt. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám. 4 éve bukott ki, az után hogy 5 évig járt a bme-re. Azóta semmit nem csinál, képzelheted mennyire lent van.
2015. okt. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Vendéglátósként dolgoztam már külföldön kismillió diplomással. Volt aki nem is azért vendéglátózott mert nem talált volna munkát a diplomával, hanem mert sokkal kisebb felelősségű munkával ugyan annyit keresett mint a diplomával és ment is neki a felszolgálás, szinte a vérében volt.
2015. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez még nagyon messze van a tönkrement élettől. Bár ilyen hozzáállással azt is hamar el fogod érni. :D
2015. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ott hagytam az egyetemet. Most Hollandiában dolgozom, nem mondanám, hogy tönkrement az életem.. Sőt. Semmi pénzért sem mennék vissza.
2015. okt. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
20 éve végeztem el az agráregyetemet ami soha sem érdekelt. 5-6 évet dolgoztam mezőgazdasághoz kapcsolódó cégeknél, de még azokat is rühelltem. Gyárban dolgozom középvezetőként és ezt is utálom csak kell a pénz.
2015. okt. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm.

Kezdésnek valami főiskolai okj-t csinált, majd egy semmirevaló diplomával folytatta.

A baj ott kezdődött, hogy közben összerántott vagy másfél millió forint diákhitelt, a fizetése meg havi 80 ezer volt.

Végül ő is lelépett külföldre.

2015. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!