Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen indok ez, hogy azért...

Milyen indok ez, hogy azért szarja le a világot, mert elbukott valamiben? Nem pont azért bukott el, mert eleve leszarta?

Figyelt kérdés

Ismerek valakit, aki elég felelőtlen életet élt, aztán jött a nagy elbukás, ami nagy koppanásként érte, azóta pedig mindent leszar és mindig fel van készülve a legrosszabbra. Egyébként azóta semmit nem bukott el, sikert sikerre halmoz, de azt mondja, az a sikerének a titka, hogy tojik rá, hogy mi lesz, ő mindig eleve a legrosszabb forgatókönyvre van felkészülve, így nem érheti csalódás és mivel nem görcsöl rá semmire, így kifejezetten jól sikerül minden.

Kérdem én, hogy régebben nem pont emiatt bukott el, hogy mindenbe beleszart? Vagy akkor másképp tojta le, vagy mi? Én ezt nem értem.


2017. szept. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

nem a legjobbra számít, de most tesz érte, hogy jobb legyen

régen nem érdekelte mi lesz és nem is tett érte

2017. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, talán csak a problémamegoldásra használja ezt a leszarom mentalitást. Mivel korábban egy elkényeztetett figura volt, akit semmilyen baj nem ért. Aztán amikor elkezdődtek jönni a problémák, kétségbe esett és jobb híján ezt a védekezési mechanizmust alakította ki.

Sajnálom emiatt, mert ha ideig-óráig meg is oldja a gondjait, hosszútávon csak még inkább megnehezíti az életét. Nem lehet a végtelenségig leszarni a problémákat, egy idő után muszáj szembenézni velük, mert csak gyűlni fognak, attól, hogy strucc módjára nem vesz valamiről tudomást, attól az még nagyon is létezik.

2017. szept. 13. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanult a múltból, nem akar ugyanazon az úton járni.
2017. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!