Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rettegek a sötétben? 24N

Miért rettegek a sötétben? 24N

Figyelt kérdés

Korábban ilyen problémám nem volt, kb 10 éves korom óta akkor is simán el tudtam aludni, ha olyan sötét volt a szobában, mint a zsákban.

2 éve lakunk itt. Gyönyörű, tágas, világos hálószobánk van hatalmas ablakokkal, nagy térrel, tehát még csak azt se mondhatom, hogy sötét van, a lámpa is szemben van az ablakkal.

Régebben voltak rémálmaim, akkor maximum nehezebben aludtam vissza, de akkor se féltem napokig.

Nem álmodtam, néztem, hallotam, olvastam semmi szörnyűt, mégis kb egy hónapja félek még csak megmozdulni is az ágyban, rosszul érzem magam, stresszes vagyok.

Olyan érzés, mintha valakitől félnék, de nem tudom behatárolni. Kb azzal egy időben kezdődött, amikor egyszer reggel kulcszörgésre és lépésekre ébredtem a konyhából, már ki akartam szólni a férjemnek, hogy mit felejtett otthon, azt hittem, ő jött vissza (én aznap otthon voltam), de amikor rászántam magam, hogy kikiabáljak, csend lett.

Nem dolgozom sokat, és túlzott stressz sem ért.


2017. szept. 13. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Bízz a világban kicsit.
2017. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy szellem van a házban, vagy démon.
2017. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól félsz amit nem ismersz, tehát nem tudod mi van a sötétben. De mi lenne ott? A saját elméd állít neked csapdát, próbáld racionálisan felfogni.
2017. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!