Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kicsi korom óta rettege...

Nagyon kicsi korom óta rettegek a sötétben. Minden féle horrort beleképzelek ha ilyen helyzet adódik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért van különösebb traumán ami ezt okozhatta nem mentem keresztül. Általános iskoláig eléggé kiközösített voltam és néhány nevelőnek kiszolgáltatott voltam. Tehát durván bántak velem és szavakkal, beszólásokkal is piszkáltak. A kiszolgáltatottságtól való félelem okozhatja ezt a sötétségtől való félelmet?

2016. nov. 8. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy ez okozná. Rengeteg ember fél a sötétben különösebb trauma nélkül, ösztönből.
2016. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is rettegek egyedül a sötétben pedig nem ért nagy trauma. Ez szerintem embertől függ mindenki másmilyen. Remélem tudtam segíteni. :-D
2016. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 evimeri ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de lehet hogy kinövöd. Én olyan 22 éves koromig féltem a sötétben - érdekes hogy az utcán nem féltem éjszaka sem. Viszont féltem még nappal is egyedül maradni a házban. Ha valaki nem volt otthon inkább be sem mentem, ki ültem az udvarra. Aztán valahogy magától elmúlt. Most meg imádok néha tök egyedül lenni.
2016. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez azért lehet, mert ott tényleg nem tapasztalnak semmit az érzékeink. szóval egy különös helyzet. és valahogy meg kellene bíznunk, abban, hogy akkor sincs ott semmi, ha nem tapasztaljuk azt. de ugye azt tanultuk, hogy az érzékeink adják a bizonyosságot.


én is beletudok ebbe menni eléggé. nekem az segít, ha nem figyelek erre, amint észreveszem a nyomát mással foglalkozom, valamit elkezdek, akár gondolkodni máson, ami kitölti a figyelmemet.

2016. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!