Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 27 évesen elmegyek orvoshoz...

Ha 27 évesen elmegyek orvoshoz, és elmondom neki, hogy rettegek a kísértetektől/parajelenségektől és már aludni sem tudok, annyira félek egyedül a sötétben, akkor csak felír altatót, vagy diagnosztizál valami komoly elmebajjal?

Figyelt kérdés
Egyébként csak néhány hete kezdődött. Úgy alapvetően előtte is féltem az ilyen dolgoktól, pedig nem mondanám, hogy 100%-ban hiszek is benne, de mégis félek. Viszont eddig nem kattogott ezen az agyam. Egyébként már az áramfogyasztás se érdekel, inkább felkapcsolt kislámpánál próbálnék aludni, de még úgy se merem a szemem becsukni, vagyis igen, de csak pár másodpercre, mert folyamatosan úgy érzem, hogy ki kell nyitnom a szemem megnézni, hogy nincs-e "valami" a szobában. Horrorfilmeket egyáltalán nem nézek, életemben összesen kb. 3-at láttam, azokat is több éve. Néhány ilyen történetbe futottam bele az interneten pár hete, azóta van ez leginkább :( Ja egyébként nem érzek semmit, hogy "valaki figyel", vagy nem tapasztalok semmi különöset, hanem attól rettegek, hogy majd Fogok...

2017. jún. 22. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha pszichiáterhez mész az nem fog ezen meglepődni, ha házidokihoz akkor elküld a pszichiáterhez. Menj nyugodtan dokihoz, az nem jó ha folyton félsz. Bár szerintem magától is elmúlik ez, csak tudnod kellene a kiváltó okot.
2017. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem menj orvoshoz, nincs semmi értelme.

Tudom, miről beszélsz, mert nálam is ez van, annyi különbséggel, hogy volt előzménye...

Én már egyáltalán nem tudok sötétben aludni, mindig ég valamilyen villany.

Ne nézz és ne olvass ilyen témában semmit, akkor talán elmúlik. én is elkövettem párszor ezt a hibát, hogy olvastam ilyet, nappal ugye nem tűnt rossz ötletnek, csak éjjel volt szívás..

2017. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező, és 2. válaszoló! Én sem pártolom a pszichómókusokat. A fenti probléma nem elmebetegség, hanem szorongás. Az "orvos" nyugtatót és/vagy altatót és/vagy antideprásszánsokat fog felírni, amik nem oldják meg az alapproblémát, csak elnyomják a tüneteket. Mint amikor magas vérnyomás miatti fejfájásra fájdalomcsillapítót adnak. Ráadásul a pszichés gyógyszerekhez könnyen hozzá lehet szokni, és az elvonási tünetük MÉG ERŐSEBB szorongás. Én egy gyógyult nyugtatófüggő vagyok, de az elvonás alatt még világos nappal is rettegtem. MINDENTŐL. Javaslom a felzaklató témák, filmek teljes kiiktatását, helyette mesék, vidám műsorok nézését, és a szorongással való megküzdést! Átmenetileg lehet aludni igazi, vagy plüss macskával, kutyával, nem szégyen az!42/F
2017. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem menj el valamilyen sámánhoz, aki elmondja neked, hogy ezektől nem kell félni, meg a szellemek nem bántanak stbstb, akkor neki elhiszed és nem fogsz félni.

A háziorvos elküld pszichológushoz vagy pszichiáterhez, ezek talán terápiát ajánlanak majd, beszélgetés hogy kiderüljön miért félsz....

2017. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne orvoshoz menj, hanem pszichológushoz!

Ő eleve nem ír fel gyógyszert és nincs is rá szükséged.

Könnyen lehet, hogy hónapokig vagy akár évekig kell járnod hozzá, de oki (nem tüneti) terápia az lesz és nem a gyógyszer.

És természetesen kerüld az ijesztő filmeket, történeteket. Legyél sokat szabad levegőn, mozogj, sportolj (meleg van: járj strandra).

Valószínűleg sok éve (kisgyerekkorod óta) hordozol magadban valami rég elfeledett problémát, és a konkrét élmények kihozták belőled. Azt a régi problémát kell felszínre hozni, ehhez ért a pszichológus.

2017. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez fóbiának látszik. Olyan "szakember" tud segíteni, aki az alapképzettsége mellett (orvos, pszichiáter, pszichológus) még mélylélektani terapeuta kiképzésben is részesült.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=611s

2017. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dokihoz egyelőre nem mentem. Várom, hogy múljon el magától a dolog, szerintem van némi haladás. Aludni viszont csak Frontinnal tudok, nem is kevéssel :( Minimum 1.5 mg kell, hogy hasson :(
2017. jún. 27. 01:09
 8/8 anonim ***** válasza:
10%
Engem egyszer elraboltak a szellemek, majd kiderült hogy csak a helyi fideszesek.. azóta nem félek tőlük.
2019. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!