Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy-hogy ennyi zizzent...

Hogy-hogy ennyi zizzent magyar él Angliában?

Figyelt kérdés

Angliában élek. Különböző helyekről (szomszédság, munka) megismertem pár magyart. Rövid jellemzés:

1.: 40 éves nő és egyik nigériai pasitól a másikhoz költözik, dolgozik mellette, de minden pénzét az aktuális barátjának adja

2.: 30 éves nő aki hozzáment egy nigériai muszlim férfihez aki ráerőltette a kendőt és egész nap azt panaszolja, hogy mennyire utálja ezt

3.: hasonló az előzőhöz, nogériai férj, a pasi megveri, 3 év után válás, majd egy új nigériai férfinél köt ki, mert azok milyen jóképűek és milyen nagyszerű minden fekete, azóta van egy fekete pótcsaládja is.

4.: szintén 30-as nő, felvette az iszlám hitet majd hozzáment egy arab férfihez és gyereket szeretnének. A pasinak boltja van, ahol minden betérő olcsó hölgyet megdönt. A feleség meg tűr, mert a vallás szerint nincs joga számonkérni a férfit.

5.: 60 éves férfi, utcán él, mert 20 év alatt nem tanult meg angolul és amikor az egyik munkahelyén nem fizették ki, ő nem tudta felhívni a céget és a lakástulajdonossal sem tudott beszélni, mert nem értette meg mit mond, a segítséget elutasítja

6.: 25 éves nő, a barátnőjét jött meglátogatni, de ott maradt. 0 angollalal nem akar semmilyen alja munkát elvállalni, hiszen ő egyetemet végzett, így már 6 hónapja a barátnője tartja el.

7.: 25 éves nő, a munkahelyén meg van a híre, mert ő az aki egy este alatt 3 kollégájával is összeszűrte a levet. Ugyanis annyira azt akarja, hogy neki brit pasija legyen, hogy rámászik mindenkire.

8.:30 éves nő akinek a férje eltünk, így egyedül maradt a 2 gyerekkel. A pénzük fogy, munkát nem talál, mert angolul nem tud. Felajánlottam, hogy tanírom ingyen angolul, de jött a kifogás. 4 hónap múlva egy este összepakolt, másnap a tulaj már csak az üres lakásra tudta rátörni az ajtót.

9.: magyar roma család. 3 háznyira laknak, de órákon keresztül vagy az ordibálásuk vagy a mulatós zene megy max hangerőn.


És sorolhatnám még az embereket akikkel idáig találkoztam. Egy közös volt bennük, hogy mindnek volt valami beütése. Nyilván tökéletes ember nincs és mindenkinek van egy kis stiklije, de van mégis egy szint.

Vajon a bátorság mellett a józanész hiánya segíti az embereket a külföldi létbe? Vagy ennyire megváltozik valaki ha kiszakad otthonról?



2017. szept. 16. 04:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Meg azt sem értem, hogy miért mindig Magyarországot hozzák ki a különböző felméréseken, amikor a legelhízottabb és legegészségtelenebb embereket vizsgálják EU-s szinten. Walesben rengeteg a túlsúlyos ember. És csipszet esznek csipsszel rengetegen.


Vagy a szendvicsük is úgy néz ki, hogy a legegészségtelenebb tartós toast kenyér szeletei közé sajtkrémet meg csipszet (vagy ecetes sült krumplit) pakolnak. Üccsit isznak üccsivel.

2017. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet Németországban. Inkább úgy jellemezném, hogy foggal körömmel harcol egyik másik, csak azért, hogy itt maradhasson. De én is találkoztam már olyanokkal, hogy 0 némettel kijött és munkát nem tudott találni, ezért panaszkodott, hogy milyen rossz itt, mert nem beszél németül és munkát így keresni sem tud. De az ilyen otthon nem jutott az eszükbe?
2017. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen annyiról van szó, hogy az ismerőseid a társadalom perifériájához tartoznak. A társadalom perifériáján élők meg minden országban megvannak és mindenhol nagyjából ugyanolyan életkörülmények között élnek és hasonló életmódot folytatnak. Ha neked ennyi ilyen ismerősöd van, ráadásul egy olyan utcában laksz, ahol három háznyira tőled egy magyar roma család lakik, az azt jelenti, hogy te magad is a társadalom perifériájához tartozol, iskolázatlan vagy, alacsony presztízsű és gyengén fizető munkád van. Ha nem így lenne, akkor eleve kapcsolatba sem kerülnél ezekkel az emberekkel. Legalábbis nem ilyen mennyiségben és nem ilyen mélységben. Ugyanis azok élvezik ennyire, hogy még alattuk is van valaki, akik alatt éppenhogy vannak páran. Te pont ilyen vagy.
2017. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló: ha megütné legalább az EastEnders színvonalát egyesek felfogása, akkor nem is lenne probléma (vagy csak én láttam túl kevés részt?)

Az igaz, hogy a társadalom "aljával" kerülök kapcsolatba és igen, egyelőre én is ide tartozok. Nem állítom magamról, hogy nekem nincsenek furcsa nézetem/szokásaim de ha valaki beszélget velem 10 percet, akkor erre nem fog rájönni. Amikor Londonban laktam, akkor a szomszédságban volt pár ilyen ember. Most Nottinghamben élek már jobb környéknek mondanám, de mégis ez van. Egyébként Nottingham dugig van magyarokkal. Ha a központban sétálok, csak olyan magyar hangot hallok, hogy valaki ordít a másikkal, vagy káromkodik. Most kezdtem a college-ban a level 3 képzést. Amikor beiratkoztam, akkor már lassan vége volt a napnak és úgy keresték ki a listából előttem, hogy Mo biztosan Eu-s tagállam-e. Kérdeztem, hogy nem volt senki magyar előttem? Mondták, hogy idén nem. Aznap az összes tudományos képzésre jelentkezőknek kellett jönniük, több százan voltunk, rengeteg brit, sok lengyel, arab, pakisztáni, stb de magyar egy sem. A Boots-nak itt van a gyára (olyan mint az otthoni Dm) és oda bezzeg százával jelentkeznek a magyarok. De most az egyik fb csoportban is ma írt egy nő, hogy elindította a válást a pakisztáni férjével 3 éve, egy hónapja mondták ki a válást, de ő már egy éve megesküdött egy másik pakisztáni férfival. A képei közt felválltva van csöcsös kép és fejkendős.

2017. szept. 16. 14:54
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én végigjártam a világot. Egyrészt az az érzésem, hogy az a zizzent aki itt marad. Másrészt bármerre mentem, mindenhol magyarokba ütköztem. A legnagyobb baj az, hogy az idióták úgy nekiindulnak a világnak, hogy a magyaron kívül egy rohadt szót sem beszélnek angolul, vagy bárhogy. Ezzel különösen meg szokták szívni és nekiállnak kapkodni, hogy most mit csináljanak. De vannak nagyon erős állat, gyökerek akik szégyellni valóan magyarok. Na, én ott meg nem szólalok magyarul az tuti, mert szégyenlem, hogy az vagyok. Pedig általában nem. De azt látva, hogy néhányan mit művelnek hát nem vagyok büszke a magyar népre. Pld. Ha nagy feliratokkal ki van írva, hogy "MAGYAROK NE LOPJATOK" vagy "MAGYAROKAT NEM SZOLGÁLUNK KI" vagy olyan kolléga, vagy kolléganő érkezik, amilyeneket leírtál igyekszem nem szóba állni velük. Neked is ezt tanácsolom. Különben becsavarodsz. De azért még mindig jobb kint mint otthon.
2017. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ilyen kottyantak nálunk is vannak, de valszeg ha én most írnék itt egy listát és megkérdeznéd az egyiket a listáról, hogy mit gondolnak erről, ....én az ő listájukra biztos felkerülnék, mint fő-kottyant.

Épp ezért, nem tartom túl sok magyarral a kapcsolatot. De akiket kiszúrtunk magunknak, azok sem teljesen 100-asok...de ki az?:D Megvannak a dolgaik és nekünk is. Én inkább megpróbálok jó embereket keresni a sok kottyant között. Van, mikor finoman próbálom közölni, hogy hülyeséget csinálnak, de valamikor úgy érzem, ehhez nincs jogom, de ahhoz sem, hogy elítéljem őket. Általában ezek az emberek hozzám jönnek tanácsért, felvilágosításért hivatalos ügyekben, de más ügyekben is jöttek már hozzám tanácsért, segítségért. A jó embereknek segítek. Általában 2 perc alatt leszűröm, hogy kivel érdemes törődni, de türelmes vagyok, mindig sokkal több időt hagyok bizonyításra, de az első megérzést még nem sikerült senkinek sem megcáfolni.

Én a rossz embereket nem bírom.

2017. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!