Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy magabiztos legyek?

Figyelt kérdés
Amikor barátokkal vagyok tipikusan az a nagy hangsúlyt csaj vagyok, de amikor új embereket ismerek meg vagy órán meg kell szólalnom mindig nagyon halkan beszélek és félek. Ez normális?

2017. szept. 16. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen normális, erre nincs bevált recept. Én se mertem anno megszólalni, ezt magadba kell lerendezni miért vagy olyan amilyen, nekem sikerült elfogadni magam valamennyire, nem érdekel ki mit gondol rólam a viselkedésem alapján, az emberek úgyis előítéletesek, nem lesz olyan, hogy mindenkinek megfelelsz.
2017. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor barátok társaságában vagy, te, te vagy. Barátság lényege az, hogy te, te lehetsz. Nem kell egy képet mutatnod, amilyen nem te vagy.


Amikor felelsz, nem csak a barátok figyelme irányul rád, így egy képet akarsz mutatni, ami nem te vagy.

A sok ember előtt beszélők egységet érez a többiekkel, nem egy elszigetelt "én itt állok, beszélek hozzátok", Hanem "Mi itt vagyunk, itt vagyok veletek. Beszélek hozzátok"

Szóval fontos lenne a jelenlévőket elfogadnod "Én jó vagyok. A hallgatók is jók"


Kirerjeszted magad határait, fogadd be az egész termet, egység. Ellenben összehúzódsz, ami mindent összehúz, a hangszállaid, így a hangod, a légzésed sem lesz egyenletes.

Ha megérted akkor rájössz, te voltál útjában, annak hogy magabiztos legyél, mert azzal, hogy annak akarsz látszani, egy képet mutatni, ami nem te vagy energiapocséklás.

"Légy, aki vagy s engedd el magad"

2017. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2017. szept. 16. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdések végén "ez normális?" kérdés egyszerűen lehidaltat.


Gondolkodj többet. Segítenek fentről.

Realizáld, nincs mitől nem félni.

2017. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

önismeret és belső kommunikáció fejlesztése. sőt, úgy általában a kommunikáció tanulása helyes út mindenhez! :)


könyvek cikkek sokasága van a témában. előbbihez enkórt ajánlom, digitális formában van fent egy csomó, utóbbihoz pedig a google-t 😊


Új ismertségekhez pedig kifejezetten az Ann Demarais: első benyomás c könyvet ajánlom. ehhez windjview fog kelleni a .djvu formátum miatt :)


Nekem tetszett, főleg, hogy önvizsgálatra is sok lehetőséget ad egyrészt, másrészt minden szituhoz ad példákat, harmadrészt pedig minden szitura ad ötletet és felkészít!


ha valami kérdésed lenne v segítség kell, akkor írj bátran! 😊


25f

2017. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ezt a videót találtam neked a témával kapcsolatban szerintem elég izgalmas megközelítés


https://www.youtube.com/watch?v=Vmg0phXPLVw&t=123s

2017. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!