Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Attól még, hogy nem jók a...

Attól még, hogy nem jók a matematikai képességeim még lehetek értelmes? 18/f

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert megmondom őszintén kicsit megvagyok zavarodva ezzel kapcsolatban ami engem illet. Ugyanis az emberek általában amikor beszélgetek velük azt állítják hogy milyen értelmes srác vagyok,illetve némelyik azt mondja hogy szerintük jó meglátásaim vannak. Sőt az iskolában is mondta az egyik tanárom,hogy szerinte okos,értelmes vagyok. Viszont a problémamegoldó készségem az nagyon gyenge,főleg ha spontán kell döntéseket hozni. Illetve a matematika példáknál olyan érzésem van,mintha lehúzták volna a redőnyt(teljes sötétség),általában azt sem tudom hogy hogyan kezdjek nekilátni a feladatnak. A memóriám az meglepően jó,képes vagyok több évre visszamenőleg visszaemlékezni tananyagokra,ez főként törinél mutatkozik meg amikor az évszámokat kell megjegyezni. De mint említettem a matematikus képességem majdhogynem egyenlő a nullával. A tanulmányi átlagom 4 körül szokott lenni év végén,de azt szerintem fontos hozzátenni,hogy házi íráson kívül nem tanulok semmit,abból élek amit órán megjegyzek.
2017. szept. 18. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is lehetsz! Pilinszky, vagy Mándy Iván pl. matematikai antitalentumok voltak
2017. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele ám :D valószínüleg neked is a jobb agyféltekéd dominál. Attól még, hogy nem tudunk jól matekozni nem vagyunk retardáltak ugye tudod?

Igen lehetsz értelmes és szerintem az is vagy, valaki ebben, valaki abban jeleskedik.

2017. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a verbális intelligenciád sem lehet túl magas, tekintve hogy nem tudsz rendesen szöveget tördelni. Se a vesszők után, sem pedig a zárójel előtt és után nem látok ugyanis szóközt. Persze a GYK jelentős részénél így is okosabb lehetsz...
2017. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem foghat a macska egeret kint is, bent is.

A matematika az "kint" extorveltált folyamat. (Racionális) anális készség.

A humánus "bent" introvertált készség, mint pl. az együttérzés. Orális folyamat. (rágás)

2017. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy autista? (Vagy valami hasonlo?)
2017. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Simán lehetsz értelmes. Van aki például az idegen nyelv tanulásával van olyan gondban, mint te a matematikával. Semmi gond! Ez egyénenként változó. :)
2017. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Mindenki különböző! Semmi gond ezzel, mert aki értelmes, elfogadja, hogy mindenki másban jó!
2017. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem suliban jobban ment az angol nyelv tanulás mint a saját anyanyelvem. Mégsem vagyok retardált.

Matematika pedig mindenkinek egy vakfolt, 2-3 kivétellel egy átlagos osztályban. Nálam ott cseszték el a matek tanítást, hogy nem tudták érthetően elmagyarázni az alapokat, vagy kevés időt fektettek bele. Így ami utána épült volna arra az alapra az le is dőlt egyből. Az érettségi mégis sikerült négyesre. Nem tudom hogyan :D

2017. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Diszkalkulia miatt még matematika érettségit sem kellett tennem. Előtte magántanár mellett is megbuktam belőle. Ennek pár éve. Mensa teszten viszont kiemelkedő eredményt értem el.

Úgy gondolom, hogy a dilettáns tanáraim cseszték el módfelett a matematika oktatásnál az egészet már általánosban. Így nyilván nem volt mire építkezni. Hiányoztak az alapok. Gyűltek a kudarcélmények és a sorozatos vakfoltok miatt az érdektelenség. Ebből kifolyólag olyan tárgyakba öltem energiát amikben sikereket tudok elérni rövidtávon is. Kell a diáknak a sikerélmény. Szóval más dolgokkal foglalkoztam.

A Mensa alapján viszont szemmel látható, hogy a matematikához szükséges készségek terén rendben vagyok.

Lehetséges, hogy nálad is hasonló a történet.

2017. nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaa és azt elfelejtettem írni, hogy nem csak egyféle intelligencia létezik, hanem konkrétan 7. A matematikai tudáshoz szükséges dolgok ennek csak töredékei. Szóval nyugi:)
2017. nov. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!