Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Félelmetesen értelmes vagyok!...

Félelmetesen értelmes vagyok! Véleményed szerint milyen tudományterületen kamatoztassam képességeim az emberiség javára?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv


2013. nov. 21. 20:13
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%
"rövid"
2013. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
87%
Egy kicsit lehet, hogy autista vagy. Vagy csak zseni... Szerintem legyél diktátor, vagy bármi, amit magányosan kell űzni, mert ilyen gonosz életfelfogással soha nem lesz nőd. Jövőre írj OKTV-t, nyerd meg, menj a legjobb egyetemre, legyél az, ami boldoggá tesz, mi a francért kérdezed az ostoba közönséget, ha te annyira okos vagy?
2013. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%

1. Az írásnak a fele fölösleges volt.

2. Nem vagy skizofrén, még ha nem is komolyan gondoltad.

3. Túlzol, ez meglátszik az írásodon.

4. Nagy az arroganciát...megesik, de tartsd szem előtt, hogy jóval kevesebb tudással is, végeztek nagy pusztításokat arrogáns emberek.

5. Egy-két kivétellel rám is igazak az írásod, ettől függetlenül én eltudtam dönteni, hogy mit csináljak a jövőben.

6. Az IQ számot nagyon jónak mondható, de az még nem garancia.

7. Az, hogy az egyik legjobb suliba jársz nem sokat jelent. Sokan vannak, akik elérték a jó sulik feltételeit, de anyagi, vagy közlekedési, vagy egyéb okok miatt nem tudtak beiratkozni.


Nem akartalak lehangolni, vagy hasonló, de azt is meg kell tanulnod, hogy egészében lásd a világot, és benne a dolgokat, nem pedig leszűkíteni a saját magad által megszabott részekre, hogy jónak tűnj ki. Mondjuk, a büszkélkedésnek meg van az oka.


Jah, és az általad elképzelt utópisztikus társadalom létrehozása lehetetlen, már csak az erkölcsi akadályok miatt is. Látom, talán értelmileg a fellegekben vagy, de nincs tapasztalatot.


Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak: A leghasznosabb, talán az lenne, hogy vagy elkezdesz foglalkozni a fizikával és különböző műszaki irányzatokkal, hogy az űrben való utazás lehetőségét előrébb hozhassad kutató társaiddal vállvetve, vagy a biológiába kezdesz bele, hogy a jövő nemzedékeknek a termőföldjén 2-szer akkora legyen a búza. Most ezek igencsak hasznosak lennének, de a lehetőségek száma végtelen.

2013. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
78%

Az elején egészen megkedveltelek, ígéretes ifjúnak tűntél, akit magamhoz tartottam hasonlónak. Aztán megláttam, hogy okkultizmus. Mondom, jó ez kis botlás. De lekezdted magad megtestesült tökéletességnek hívni. Innentől csak a kíváncsiság miatt olvastam szánalomkeltő írásodat. Bocs.

Nem vagy tökéletes. Egy egyenetlen, szivárgó húsdarab vagy, mint mindenki más. Magadtól nem lehetsz tökéletes. Javaslom, ha ennyire jó képességeid vannak a tudományok terén foglalkozz biológiával, kémiával, irodalommal és történelemmel. Az összeesküvés elmélet gyártó összeesküvésekkel pedig inkább hagyj fel, csak megkeseríted vele az életed, ahogyan az okkultizmussal is. Azt is ajánlanám - bár ezzel lehet sokan nekem támadnak majd -, hogy érdeklődj a kereszténység után. Valahogy azt éreztem, hogy fizikai és szellemi képességeidtől nem látod a saját valódat, ami minden embernek lényege - és ezért nem létezik fölösleges ember, a fogyatékkal élők tökéletesebbek, mint te azt gondolni mernéd - tehát nem veszed észre a lelked. És mivel nem tudsz róla, ezért nem tudod ápolni. Azért van benned a zsörtölődés és a gyűlölködés a cigányok, a fogyatékkal élők és a túrórudit nassoló nénik felé. Ez nem helyes.

Változtass magadon, vedd észre hogy nem vagy tökéletes. Nézz szét magad körül. Kérlek.

2013. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívesen elmélkednék rólad, de így első olvasásra inkább félelmetesen beképzelt és félelmetesen egoista vagy. A világot elég primitíven ítéled meg, de ez nem csoda ekkora beképzeltséggel. Sajnállak, most még nem érezheted, de nagyon rossz és magányos életed lesz, ha feltételezem, hogy tulajdonságaid nem sokat változnak, akkor úgy 35 évesen egy kiégett, a világot utáló magányos ember leszel.
2013. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 4-es válaszolóval. Bár nem kifejezetten a kereszténységet javasoltam volna ateista létemre, de ettől függetlenül segíti a "lelki" béke megtalálását, ahogy sok más vallás is. Annyi a lényeg, hogy tudd hol a határ. (ez szinte mindenre igaz)
2013. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már egyszer kiírtad.
2013. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Jelzem, az unokatestvéreim (két lány) szín kitűnőek voltak. Mindig, mindenben, szökőévenként egyszer kaptak négyest (akkor viszont hetekig büntetésben voltak érte...).


Ettől függetlenül nem voltak elképesztően okosak, csak magoltak mint állat. A tudások ettől még semmit sem ér.


A leírásod meg igazából semmit sem jelent :) Egoistának egoista vagy, csak aztán ne lepődj meg az orbitális pofonoktól, pláne, amikor az fog téged irányítani, aki sokkalta kevésbé olyan csodálatos, mint te :)

2013. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%

Ömlik az arrogancia és az egoizmus a soraidból, valami számomra felismerhetetlen oknál fogva egy kisgyerek többnek és jobbnak hiszi magát másoknál, úgy hogy még azt se tudja milyen az igazi élet.


"Nagy tudásra tettem szert."

Leírsz több dolgot, köztük van a fizika is(, én csak ehhez tudok hozzászólni), ami önmagában egy olyan dolgok, hogy 7 évig tanulsz egyetlen egy kis ágát neki, nem hogy az egészet, csak EGY ágát, nem többet. Amikor ezen túl vagy, akkor esetleg lehetne bátorságod olyat mondani, hogy nagy tudásod van, esetleg és csak akkor. Ehhez képest te még tojáshéjjal a se**eden Istennek képzeled magadat. Ez szimplán már csak azért is felháborító, mert fogalmad sincs arról, hogy milyen az igazi élet, amikor nem anyuci és apuci tesz mindent a se**ed alá, hanem te mész el egyetem mellett másik két tanfolyammal párhuzamban még dolgozni is, hogy tanulhass. SEMMIT nem tapasztaltál még meg az életből, mégis felsőbbrendűnek érzed magad. Nem tudom hallottál-e már arról a szóról, hogy alázat. Keres rá neten, nem ártana, ha megtanulnád a jelentését. Egyébként, ha egy csöppet is komolyan kezdesz egy komoly természettudományban tanulgatni, ijesztően hamar rájössz, hogy mennyire kevés is vagy és ez általánosan igaz, minél nagyobb a tudásod, annál inkább átlátod, hogy mennyire komplex rendszer a világ és hogy halovány esélyed sem lesz a rövid kis életed során arra, hogy egyáltalán megértsd a működését. Az hogy neked agresszív vágyaid és képzelgéseid vannak, azért van mert el vagy nyomva, legalábbis ez döntő részt azért szokott lenni vagy a szülök csak kényeztetnek és nem foglalkoznak veled. Nem kell semmilyen szkizofréniát belebeszélni, menjél ki az udvarra a gép helyett és kergess egy labdát pár óráig aztán nem lesznek ilyen gondok. Az hogy az idős nénikre is köpködsz megint csak visszataszító dolog és egyben a sjaát szegénységi bizonyítványod. ÉLD meg az életét és egyáltalán próbálj addig életben maradni, ha ez meg volt ítélkezhetsz felette bármilyen dologban is, de addig TISZTELD őt, mert olyan dolgokat élt meg, amit te elképzelni sem tudsz. Nagyon éretlen vagy még mentálisan. NINCS jogod senki felett ítélkezni. A magas IQ nem jogosít fel semmire. Amennyiben igaz ez az állítás, akkor örülj neki és kezdj valami hasznosat, ha felnőttél, de ne feled, hogy az IQ szint távolról sem elég ahhoz, hogy legyél valaki, ahhoz ALÁZATOSAN ki kell dolgoznod a beledet. A hozzáállásodon meg változtass, mert ha ilyen felfogással kap arcon az élet, akkor úgy kidőlsz, hogy fel sem fogsz tudni kelni...


Mindenesetre nem személyed ellen irányuló megnyilvánulás ez, csupán kritika, amit Te kértél.


((Amúgy ez a baj a mai fiatalsággal, adják a sok ostoba mesét a japánok teli hülyeséggel és ezen szocializálódtok és ezért lesznek ilyen problémáitok, de ez megint csak egy személyes vélemény.))

2013. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, hogy ezen tulajdonságok alapján miért kellene magát tökéletesnek, de még kiválónak is gondolnia magát. Nincs ebben semmi extra, sok okos ember van.
2013. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!