Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mit jelent az, hogy...

Nektek mit jelent az, hogy valaki "férfias" vagy "nőies"?

Figyelt kérdés
Őszintén, nekem ez a két sző igazából semmit nem jelent, mivel egy ember személyiségét és érdeklődését nem az határozza meg, hogy mi van a két lába között (valamilyen szinten biztos közrejátszik, de a "nagy egész"-hez képest elhanyagolható). Így amikor ezeket hallom mindig a (hülye) nemi sztereotípiák ugranak be, amiket szívből utálok. Nem értem, hogy miért jó ezt ilyen szinten elkülöníteni.

2017. szept. 22. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Férfias pl.az erős arcszőrzet még ha minden nap borotválkozik akkor is látszik.
2017. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem elsősorban biológiai adottságokra gondolok hanem személyiségre, szokásokra stb.
2017. szept. 22. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Bármi lehet, pl. megjelenés, viselkedés. Pl. egy nagyon rövid hajú nő nekem férfias. Vagy egy nagyon finomkodó férfi meg nőies. Ami nem azt jelenti, hogy ők nem lennének úgy jók, ahogy vannak.

Nekem nincs bajom a sztereotípiákkal. Vannak és kész. Nem muszáj őket sziktokszóként használni.

2017. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számomra negatív/semleges fogalmak:D Én pusztán azt értékelem, ha valaki emberi. Bár nézőpont kérdése. Nőként nem rajongok a "férfias megjelenésért", tehát párkapcsolat kontextusában nem jelent semmit számomra, más tulajdonságokat értékelek, mintsem a "férfiasságot", sokan csak ebben a kontextusban használják ezeket a fogalmakat. De biztos vannak más szöveg környezetek, amiben több értelmet nyer.
2017. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Vannak elsősorban külsődleges és aztán személyiségben hordozott megkülönböztető jellemzők. A külsődlegeseket te magad is könnyen meg tudod állapítani, a nemiség belső jegyeit azonban a máig is tartó emberi erkölcsi hanyatlás miatt már nehéz megállapítani. Pedig ezek is léteznek és nem relativizálhatóak, mint azzal sokan próbálkozbak. Ilyenek például férfiaknál; bátor, védelmező, segítőkész, felelőséfteljes, humoros,határozott, kedves, vezető(de mint aki szolgál), higgadt, kalandvágyó, kitartó, józan, érzelmetől mentes ìtélőképesség, stb.

Nőknél; kedves, gondoskodó, házias, elbüvölő(belülről), jó szervező, érzelmes, szìvélyes, szelíd, figyelmes, stb.

Mindezen tulajdonságik, mint ahogy az ember esetében sokminden, kapcsolatokon, leffőképpen családon belül értelmezhetőek.

A szabadság nem abban áll, ha azt állítjuk bárki, bármi lehet, vagy az, aminek érzi magát. A szabadság abban áll, ha megélhetjük azt, amik vagyunk. De azt, hogy mik vagyunk, nem mi határozzuk meg. Hiába állsz a tükör előtt és mondogatod; én nőies vagyok, vagy nem hiszed el, vagy felfuvalkodsz. Mindig egy külső hang alapján határozzuk meg kik vagyunk. Ez lehet a társadalom bármely tagja, de lehet olyasvalki is, aki a társadolom felett áll, aki maga helyezte el az alapokat a Földön. Ha a társadonak hiszünk, oda sodródunk, hogy sztereótípiákat gyártunk, nem találjuk a helyünket, vagy igazolni akarjuk másságunkat. Ha azonban annak hiszünk, aki szeret minket, és jobba ismer minket, mint mi magunkat, valódi férfivá és nővé válhatunk.

2017. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl ferfias egy ffi, ha:

-Általában nem lehet orakat vi

2017. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Folyt

Orakat vitazni vele, hanem rovidre zártan érvek-ellenérvek es dönt rögtön, vita lezarva. Nem lovagol egy konfliktuson napojig, mint a nők. Nem agyak, nem szövöget összeesküveselméleteket, nem forral bosszut, hanem higgadt, megbeszeli, es pont.

Vagy pl ahogy vezetnek. Rutinos, lazán bravuroznak a kocsival, motorral, mindez mellett komolyak es felelossegteljesek, ki tudják centizni ahova parkolnak es nem bénáznak mint a nők

-Ferfias még pl amikor egymás között vagy barhol, nem ő a kedveskedő, nyalis fél

-Vagy aki el tud utasitani rá csimpaszkodo béna ledér "nőket", szoval akinek csak olyanok kellenek, akiert küzdeni kell, es küzd is, es nem veszit, megszerzi amit akar, igazi vadász


Nőies pl aki csinos es nem azzal hodit, hogy kiteszi mindenét, de ápolt, illatos es lehet vele nevetni, de nem vihogo liba es okos is

2017. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magas a léc?:)

Ma egy srác arrol panaszkodott, hogy szegény a héten náthás volt, es ma fáj a pocija. Ezekkel a szavakkal..es ezzel terhel..ugy nez ki nekem mást jelent a ffi, mint a lepontozoknak, de nem is bánom :)

2017. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem férfias, ha valaki szívószállal iszik. Az sem férfias, ha finnyáskodik evésnél.
márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!