Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az gondolja, hogy a pénz...

Csak az gondolja, hogy a pénz nem boldogít, akinek sose lesz?

Figyelt kérdés

Egy rövid ideig volt kicsit több pénzem, de még az sem nevezhető komolyabb összegnek. Előtte is, utána is mindig szegény háttérrel rendelkeztem.

A jövőre nézve is hasonlóak a kilátásaim, mivel az érdeklődésem alapján választottam szakirányt, tehát kb a minimálbért fogom keresni nyugdíjig, lottózni meg nem szoktam.

Viszont mégis úgy érzem, hogy azok voltak a legboldogabb időszakaim, amikor tényleg híján voltam szinte mindennek, ami nem elengedhetetlen a létezéshez. Jó, volt, aminek örültem volna, ha van, mint pl melegvíz vagy kicsit jobb minőségű étkezés, esetleg egy olyan pár cipő, ami lehetőleg pont nem a talpán lyukas...

Ennek ellenére ez volt a legszebb időszak életemben, és sokkal jobban tudtam örülni mindennek, mint később, amikor anyagilag magasabb színvonalon éltem.

Ha látok másokat az ismerősök közt, akik gazdagabbak, vagy csak neten, egy pillanatra elképzelem, hogy vajon milyen lehet, aztán rájövök, hogy nekem mások a céljaim, nem feltétlen szeretnék én is saját nyaralót a Bahamákon, vagy az első sorban ülni az F1 futamon, így nem is cserélnék velük.

Hogy mit is csinálnék annyi pénzzel, ha nem azt, amit ők, abba meg nem gondolok bele, mert úgyse lesz annyi pénzem.


23l


2017. szept. 23. 11:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10:

egyetértek veled


régen amikor még nem dolgoztam nekem is sok volt 100

most meg több, mint 1 milkát fogok gépre költeni, megváltozik az ember viszonya is a pénzhez

én még 74e-ért kezdtem dolgozni pár éve, akkor is jól osztottam be és tudtam félrerakni


és meglehet élni becsületes munkával hátszél nélkül, óriási szakember hiány van, csak sokan inkább lustálkodnak, meg kényelmesen élnek, baxnak tanulni azért, hogy elérjék azt amire vágynak

villanyszerelő volt osztálytársam el van havazva munkával és 300-500 között keres itthon, de ismerek olyat is aki érettségi nélkül kuli munkával keres több százat, mert ott is óriási ember hiány van és megmondta, hogy ennyiért megy dolgozni és meg is lett az eredménye

2017. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

21:26-os és 21:31-es nagyon jól leírták, ugyanezeket érzem én is.


Azt meg a kedves "öszvérre vágyom" szintű felhasználókon lehet látni, hogy mennyre frusztrálttá és ellenségessé teszi az embereket a pénz hiánya. Csak ugye egyszerűbb azt mondani hogy "k..rva anyját annak akinek van pénze, nem hogy nekem adná" mint elmenni dolgozni.


Azt meg végképp undorítónak tartom, mikor valaki a saját sikertelenségét mindenféle kifogásokra keni. Nincs pénzem azért vagyok szegény, szegény volt a családom, nem tudtam tanulni.

2017. szept. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nektek is írt az "öszvér" egy regényt? Nekem olyan hosszú belső monológot rittyentett, hogy csak néztem (káromkodásokkal tarkítva).


Röviden és tömören leírtam a véleményem: ezzel a levéllel csak saját magát minősíti. Vannak ilyen perverz emberek, akik azt élvezik, hogy idegeneknek írják a baromságaikat.

2017. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat de a pénz "boldogító" hatása 2 részre oszlik nálam. Egyszer ha valaki szegény és nem tudja fizetni a számláit + éhezik akkor nyilvánvalóan boldogít a pénz, mert kifizeti a számláit és tud olyan ételt venni amit addig nem. Itt a pénz boldogít mert kielégíti az igényeket. De ha valaki nagyon gazdag és nem az alapvető szükségleteire irányul a pénzköltés hanem egy harmadik Bentley-re akkor már nem feltétlenül boldogítja a pénz tovább egy idő után. Azonkívül ez személyes tapasztalatom: amikor pár százezer "felesleges" forintom volt akkor az annyinak számított mint később a pár millió, ahogy több lett nem lettem boldogabb annyival mint képzeltem. Minél több a pénze valakinek, annál kevesebbet ér egy adott összeg a számára. Egyébként emberenként eltérő, hogy a szükségletein felül mennyire boldogítja a pénzszórás van akit igen van akit nem. Van aki vágyik a luxusra, van aki nem. Egy nagyon gazdag ember is mondhatja, hogy nem boldogít a pénz csak ő nem a számlák befizetésére gondol mint a szegények hanem a "feleslegesen sok" pénzére. tehát szerintem minden anyagi osztályból mondhatják max másra gondolnak.
2017. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!