Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek köszönhetem, hogy...

Minek köszönhetem, hogy ennyire szomjazom a tudásra?

Figyelt kérdés

Átlagos képességű vagyok, sosem nyertem semmiből versenyeket, de jelenleg egyetlen tanulok és bár nagyon nehéznek érzem, mindig többet és többet akarok tudni, és minnel többet tudok annál inkább rájövök hogy még mindig milyen keveset tudok, ezért méginkább hajtok hogy megtobbet tudjak. Tesóm bolondnak néz h h lehet ilyen unalams dolgokat néha napi 8 órában tolni, de engem érdekel, és rosszul érzem magam ha nem tudom. Ahogy elnezek, körülöttem nem sok ilyen ember van, mármint az emberek többsége nem ilyen.


Szóval a kérdésem az, hogy mitől függ, mi okozza a mérhetetlen tudásvágyat valakiben, míg az átlag embert nem érdekli se a tudomány, se a kultúra olyan szinten hogy még meg többet tudni ?


2017. szept. 24. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben ott van: a kíváncsiság! :)
2017. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Basszus de irigyellek. Én egy lusta dög vagyok
2017. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert a tudás hatalom. A hatalomvágy pedig minden emberben ott rejtőzik. Akár nyíltan, akár rejtett formában. Te úgy gondolod, hogy az ismeretlen megismerésére irányuló motiváció hajt előre, holott valójában azért szomjazod a tudást, mert ezáltal szeretnél felülemelkedni a környezetedben élőkön.


Ilyen szempontból hasonlóak vagyunk.

2017. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az jó, de olyan tudás megszerzésére törekedj, amit használni is tudsz a mindennapi életben. Én már így állok hozzá. Régen sok mindent elolvastam, de néhány hét múlva el is felejtettem, csak addig volt érdekes, amig olvastam.

Olyanra gondolok, hogy pl. 84kg ember 110m mekkora súllyal csapódik a bretonba. Érdekes, de nem sok haszna van eme tudás a gyakorlati életben. Én, már a chi na, pszochológia, kommunikáció és egyéb pl. PC szerelés, ornitológia... maradtam.

2017. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt sok minden okozhatja.Én is tele vagyok tudásvággyal és én is lépten-nyomon szembesülök azzal,mennyi mindent nem tudok.

Nálam az is oka lehet ennek,hogy nem fejeztem be az egyetemet,így most igyekszem "azért is" akkora tudásúnak lenni mint egy diplomás.

2017. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!