Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg hálásnak kéne lennem...

Tényleg hálásnak kéne lennem azért, hogy édesanyám rendszeresen a fejemhez vágta, hogy kukás/takarítónő/utcaseprő leszek? Szerinte ennek köszönhetem, hogy most egyetemre készülök.

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 20:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Jó kis motiváció mondhatom..
2016. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
37%
Egyrészt jó, mert te tettél azért, hogy ne legyen így. Bebizonyítottad, hogy többre is képes vagy. Másrészt pedig egy anyának nem így kéne motiválnia a gyerekét.
2016. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
8%
Miért, minek köszönheted? Mert önszántadból - ezek szerint - nem nagyon tanultál.
2016. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

Anno nekem is elvették az összes önbizalmam, most pedig az ELTE-re járok :D nocsak, lehet mégis van valami összefüggés :D


Na jó, viccet félretéve nincs...de legalább megedződtek az idegeid :D Nem értem, a szülők miért nem tudnak támogatni, bátorítani, ahelett, hogy rombolnak...:( (együttérzek veled.)

2016. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
6%

Valószínű hogy nem szerettél tanulni, ezért mondta ezt.

De nézd meg végülis nem lett ebből hatranyod

Igen neki koszonheted hisz tanítatott ,és tanított is tovább.

2016. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
16%

"Nem értem, a szülők miért nem tudnak támogatni, "


No persze. Gondolom, azért a költségeidet fizetik, amíg tanulsz.

2016. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
A lelki támogatásra, bátorításra gondoltam. Tudod, az is fontos :)
2016. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
12%
nyilván nem akor mondta mikor épp angyalian ültél egy köv felett...
2016. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

#7-es: Tudom, hogy mik a fontos dolgok egy (..két, három) gyerek felnevelésében, köszi, én ugyanis már túl vagyok rajta.:-) Például az is, hogy a gyerek képben legyen azzal, milyen lehetőségei vannak az életben, ha tojik tanulni, miközben az esze megvan hozzá, meg persze az igényei is az eljövendő munkájával kapcsolatban.

Nem tudom, mik hangzottak el nálatok vagy a kérdezőnél, azt viszont megtapasztaltam, hogy sokuknál a kamaszkor kezdetével némileg lanyhul az érdeklődés az iskolai teljesítmény iránt. Tudom, hogy az oktatási rendszer úgy sz@r, ahogy van, de sajnos, ezzel kell együtt élni. Én magam is mondtam párszor a sajátomnak (az egyiknek, a másik kettővel nem volt gond), amikor egyes-kettesekkel állított haza fontos tárgyakból, hogy "semmi baj, valakinek a kukákat is kell üríteni." Hozzáteszem, rengeteget beszéltünk a jövőbeli terveiről, folyamatosan felajánlottam a segítségemet (akár együtt-tanuláshoz, akár különtanárhoz), ha kötélnek állt, mindig volt is eredménye. Végül is összekapta magát, fel is vették oda, ahova menni akart, és most azt a munkát végzi, amit szeretett volna...Ő maga mondta, hogy ha nem lökdösöm-rugdalom át azon a kb. másfél éven, amikor tojni akart mindenbe, valószínűleg nem tartana itt.

Nem kell mindig, mindenben a sértőt, a rosszat látni, egyébként ha annyira nem támogatnának lelkiekben, akkor egy kanyit nem fizetnének neked azért, hogy bölcsésznek tanulj, a közhiedelemben az nem az eljövendő jólét garanciája.

2016. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Mi az a köv, kedves 8. válaszoló?
2016. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!