Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hajlamos a legtöbb...

Miért hajlamos a legtöbb ember egyoldalúan nézni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Ez elég felháborító!Pl.az egyik barátnőm most,hogy voltunk a születésnapján neheztelő megjegyzést tett,hogy még nem voltunk babalátogatóba náluk.De érdekes módon azt nem érzi át,hogy nem hivott meg bennünket a keresztelőre,mikor ismerkedni kezdett a férjével,eljegyezte nem tőle első kézből tudtuk meg,hanem a környezetből(pedig időközben találkoztunk is)azt hogy férjhez megy azt is facebookon közölte először nem személyesen.Amikor babát vártak arról is már mindenki beszélt,kérdezgetett bennünket-mi meg semmit nem tudtunk.Az éremnek mindig két oldala van.Miért legyek én az első vendégek között ha mindenről utoljára értesülök,sok mindenből kimaradok?Annyira meg nem vagyunk lekésve 4hónapos a gyerek.Gondolom a keresztelőre meghivottak között is voltak olyanok akik nem voltak még akkor babalátogatóban.Érdekes,hogy a múltban a lelkigondjairól,amikor baja volt mindig elsőként értesültem.Múltkoriában mikor nekem volt kisebb gondom

az egészségemmelés irtam róla pár sort neki,elég sablonos választ kaptam.Azt sértőnek éreztem,aztért nem is volt kedvem egy ideig találkozni vele.Meg elég rossz időszakot élek meg most és kezd kialakulni azoknak az embereknek a köre akik bátoritanak,megértenewk akikel nem csak ilyen felszines,sablonos kapcsolat köt össze.



2017. szept. 26. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ez is egyoldalú leírás. Semmi nem derül ki a hölgyről, csak hogy egy gonosz hálátlan perszóna, aki egy vacak barát. De hát te barátkozol vele és ugye madarat tolláról.


Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, a saját baja a legfontosabb és a saját nézőpontja a legjobb.



Biztos neki is vannak indokai, kérdezd meg, ha érdekel. Pl egy keresztelőre én se hívnék barátokat.

2017. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez filozófia.
2017. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden azèrt, mert a kiválasztott nèzőpont mindenkiben meggyőződèssè válik. Azzal pedig csak azokat a dolgokat lehet látni amik igazolják.
2017. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló:mostmár nem érzem annyira közelinek,hogy megkérdezzem.Ez a kapcsolat kiüresedett,valószinüleg igy kellett lennie.Ugyanúgy nem közlök vele dolgokat,meg a jövőben sem fogok,ahogy ő tette.Már nem is olyan lényeges az egész.Nem minden kapcsolat javitható meg.Az is lehet ő is, én is változtunk és már nem tudunk úgy összehangolódni mint régen.Nem fogom vele megszakitani a kapcsolatot,de sablonosabbra veszem.
2017. szept. 26. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam "babalátogatóba" járni..le lehet pontozni..akikkel kapcsolatot tartok fent azokhoz elnézek időközönként, de nem babalátogatóba hanem mert érdekel mi van vele..sosem értetettem h a családon kívül miért kötelező gyereklátogatóba járni? vagy családon belül ha már nem tartjuk a kapcsolatot sok-sok év óta..ha nem vagytok olyan nexusban h közölje veled az "élete dolgait", akkor nem kell babalátogatást tenned, max meglátogatod mert régen láttad..azért ez mennyivel másképp hangzik.
2017. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!