Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kéne csinálnom?

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Világ életemben félős és visszahuzodo voltam. általánosban és kozepiskolaban is. Most hogy felvettek egyetemre ezek az erzesek olyan erosek lettek hogy orakra sem merek bejarni. Mar tobb mint ket hete megy az egyetem de meg egy oran sem voltam bent. Felek bemeni de attol is tartok hogy a tanarok fognak e szolni valamit es hogy mit fogok kitalalni hogy miert nem mentem be eddig.Keves embert ismerek es azok kozul is a legtobb nincs pozitiv hatassal ram. Tudom hogy muszaly lennek bemenni mert kifognak rugni de valamiert megsem tudok. Regen sokat bantottak es nem akarom hogy ez ujra megtortenjen. Sok esetben egy menekulesi kenyszer jon ram ami arra kesztet hogy a nehez dolgokat ne csinaljam es maradjak a kenyelmes dolgoknal. Mit kene csinalnom ebben a helyzetben?

2017. szept. 26. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

az egyetem nem olyan már, mint a középsuli..

azzal beszélsz, akivel akarsz és akivel nem, azt meg elkerülöd..

Viszont itt már senkit sem érdekelnek a kifogások, meg indokok... vagy bent voltál, vagy nem, te dolgod.

Kezdj el járni, mert a legtöbb kötelező jelenlétes tárgyból 2-t lehet hiányozni a félévben.

Ide felnőttek járnak, senki se fogy se rád szólni, se pátyolgatni.


De ha nem érdekel, amit tanulnál, akkor keress valami könnyű OKJ képzést, végezd el és elkezdhetsz dolgozni.

Nem kötelező egyetemre járni.

2017. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire durva, hogy nem mersz bemenni, akkor szerintem neked segítség kéne. Pszichológus vagy valami hasonló. Ez nem normális egyáltalán.
2017. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek fogalma sincs, hogy miről beszél a kérdező. Hidd el én is ilyen helyzetben voltam. Nem az a lényeg, hogy most középiskola, egyetem, képzés vagy munka... Nem magával az egyetemmel van a problémája, hanem az emberekkel. Engem sem értett meg soha senki sem. "Mi az, hogy félsz az emberektől? Csak egyszerűen fogod magad és elsétálsz mellettük. Mi olyan nehéz ezen?" Ez olyan, mintha azt mondanád egy arachnofóbiás embernek, hogy az csak egy pók. Nekik sokkal több az, mint csak egy pók.

Kérdező ilyen esetben tényleg csak a pszichológus segíthet.

2017. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez történik velem, harmadévesen. Nálam az válik be, hogy bemegyek reggel, az első órám előtt mondjuk háromnegyed órával, lecövekelek a terem elé, és elkezdek olvasni. Nem megyek el még pisilni se, mert akkor nagy lenne a kísértés, hogy elszaladjak. Innen már csak egy lépés az, hogy ha kinyitják a termet, be is menjek, ami általában sikerül, mert a tanár nyitja ki, vagy már ott várakoznak a többiek, és ciki lenne elmenni.

Egyébként semmi ijesztő nem történik az órákon, én csak most nem járok szívesen, az elmúlt két hétben, de próbálom tudatosítani magamban, hogy ez a betegségem miatt van, és túl fogok jutni a "mélyrepülésen". A tanárok nem fognak rákérdezni, hogy hol voltál, valószínűleg fel se fog tűnni nekik, hogy egyel többen vagytok, ha csak nem kiscsoportos szemináriumról van szó. De ha mégis, akkor nyugodtan hivatkozhatsz magánügyre, családi okokra, senki nem fogja firtatni.

Amúgy te mentálisan rendben vagy? Mert nálam is kb. így kezdődött az egész.

2017. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!