Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így most mit csináljak?

Így most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hát... Lehet paraszt kijelentés lesz.. De nem szeretek tanulni. Akármikor leülök, nem tudom "befejezni" mert mindig abbahagyom. Valamiért nincs türelmem hozzá, pedig tudom, hogy fontos lenne. Nem értem miért van ez. De tényleg nincs türelmem, nem szeretek tanulni, iskolát se szeretem. Írni viszont szeretek. Nagyon is! Igazából ezt szeretem a legjobban, nagyon leköt, és élvezem ha történeteket írhatok. Már több embert mondta (irodalom tanárom is), hogy nem vagyok rossz benne, érzékem van ehhez. Mindig is az ilyen dolgokban voltam erős. Fantázia, fogalmazás, kreativitás, nyelvek. Úgyhogy én az ilyenekre születtem, nem a matekra, fizikára, stb. Ha most csak ennek szentelném az időmet, sokat olvasnék, sokat írnék, sok filmet néznék, sok forgatókönyvet olvasnék, és anyanyelvi szintre megtanulnék angolul, akkor valami esélyem lehetne arra, hogy a forgatókönyvírás legyen a "munkám"? Tehát ebből élnék meg. Nagyon boldog lennék, de sajnos tudom hogy ez egyáltalán nem könnyű, sőt..! Tarantino se tanult valami sokat, 16 éves korában (azt hiszem) abba is hagyta az iskolát. És mégis nagyon sikeres lett. Én nem azt mondom, hogy ha neki sikerült, akkor szinte mindenkinek fog, de akkor is.. Most ez komoly kérdés! Mit kéne csinálnom, hogy legalább valami esélyem is legyen? Nekem ez nagyon fontos lenne, de nem tudom mit csináljak már.. Mert ha mégse jön be, és sz@r tanuló vagyok, akkor mehetek a gyárban, és én azt NAGYON NEM szeretném! Tudom milyen a gyári munka, már csináltam, borzalmas... Tudnátok valami segítséget esetleg, vagy valami tanácsot? Nekem már ezek is sokat segítenének! Köszönöm!

2017. szept. 26. 14:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt szokták mondani, hogy nem azt nézik hogy milyen végzettséged van, hanem hogy mit tudsz. Nekem azt tanácsolták, hogy küldözgessem el stúdióknak a forgatókönyveket, de előtte védessem le.
2017. szept. 26. 15:30
 12/15 anonim ***** válasza:

Arra kell gyúrnod, hogy ide felvételit nyerj.


A MÚOSZ Bálint György Újságíró Akadémia


Útána még akár forgatókönyvíró is lehetsz.

2017. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És mivan akkor, ha egy őstehetség vagyok? (Azt még nem tudom, hogy az vagyok-e, de érzékem van hozzá. Majd kiderítem)
2017. szept. 26. 16:09
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha csak erre teszed fel az életed, az hatalmas felelőtlenség!

Nekem is van írói vénám, szeretek ezzel foglalkozni, de amellett, hogy ebben képzem magam, próbálkozok kiadóknál, stb., még van polgári állásom és épp egyetemen tanulok. (Mondjuk én nem is ebből szeretnék megélni, csak annyi a célom, hogy eljusson az emberekhez, amit csinálok.)

Meg lehet találni a kompromisszumot, vannak olyan szakmák, amikhez nem kell fizika (tulajdonképp elég sok mindenhez nem kell). Menj el karriernapokra, nyílt napokra, tölts ki teszteket, nézz utána, mi illene hozzád, aztán válassz egy olyat, amit tényleg teljes szívvel tudsz végezni, és EMELLETT próbálkozz kitartóan a forgatókönyvírással.

Szerintem.

2017. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ha tényleg sikerül befutnom a forgatókönyvírásban, el fogom mondani egy interjúban, hogy ez az én kérdésem volt.
2017. szept. 28. 14:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!