Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben változott az élete...

Miben változott az élete azoknak akik külföldre mentek dolgozni szar?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van az itteni munkákból, gyakorilatilag 150 ezer forintot keresek a legjobb hónapomban 25 évesen, és enyhén szólva nekem elképesztő kevés, mindenki azt mondja hogy nem érti miért mert az pedig annyira jó fizetés, és hogy én vagyok a hálátlan stb.


De most példul kocsit akartam venni, és sehogyan nem jött volna össze a dolog, ha csak nem vettem fel volna rá hitelt,amit meg is próbáltam de azt sem adtak annyit amennyire szükségem lett volna. Tehát tényleg már úgy vagyok vele, hogy nem igazán látom értelmét annak hogy itt dolgozok nem is ragozom tovább, de én személy szerint nem tudok menni itt 1ről a 2-re 1-2 évig meg tudom félre tenni a pénzemet csak erre :D szóval eléggé nevetséges számomra.


Egyáltalán nincs kedvem külföldre menni, szivesebben maradnék itthon de ez igy nagyon nem okés.


Pár embernek kérném a véleményét, pozitivat negativat hogy mégis tényleg olyan e mint a rémhirekben, hogy nagyon szar..vagy azért el lehet viselni?


köszönöm


2017. szept. 27. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1500€-ert annyira nem szar
2017. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont Magyarország a szar. Mi külföldön élünk, méghozzá nagyon jó. Nálunk egy gyárimunkás keres annyit, mint egy átlag magyar diplomás, miközben az árak majdnem ugyanazok. Az oktatás és egészségügy terén ég és föld a különbség és nem Magyarország javára.
2017. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Anyukámék kint élnek (ő 1 év 4 hónapja, apu 5 éve) összesen havi 730 ezer forint körül keresnek. Apu fizetése elég az albérletre, a kajára, cigire, rezsire. Anyukám fizetését elrakják tartalékba, illetve ha kell valami pluszra,pl. ruha, cipő, akkor abból vesznek.

Én tavaly, mikor anyukám kiköltözött költöztem össze a párommal. Azóta azt tervezzük,hogy mi is kimegyünk. Úgy tűnik karácsony-január környékén sikerülni is fog.Nálunk csak a párom dolgozik, szintén 150 körüli fizuja van, én még tanulok. (Tavaly érettségiztem, most okj-n vagyok)

20L 23F

2017. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
De hogy lehet, hogy 150ezret keresel? Mivel foglalkozol? Testvérem legmagasabb végzettsége az érettségi és netto 300 felett keres. Talád fel magad, a külföldre való kimenetek is jó opció lehet, de ahoz is kéne alaptőke nem is kevés + nyelvtudás.
2017. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban dolgozunk a kedvesemmel.

Kijutni nagyon nehéz (kb. egyszer ha van rá lehetőséged az életben), sok a kitétel, aminek meg kell felelni.

DE imádjuk. Dolgozunk, keresünk normális! fizetést, kifizetjük a számlákat és marad megtakarítás - 3500-4000 chf/hó.

Idén kétszer voltunk külföldön és vagy ötször Svájcon belül 4-5 napos nyaralásokat, mert telik rá. Nem az van, hogy kidolgozod a beled és Balcsira SEM jutsz le.


Persze lakást nem veszünk, azért az itt is drága, de egy használt autót simán megveszek én fél éven belül, pedig "csak" 3000 frankot keresek, ami itt a legrosszabb fizetések közé tartozik.

2017. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kereset: a párom 7000 frankot hoz haza (itthon kb. 1000 franknak megfelelő összeget kapott)

- én 3000-et (itthon kb. 500 franknak megfelelő összeg járt ugyanazért a melóért)


Élhető ország, tiszta, nincs tele hajléktalannal. Az adót tényleg fejlesztésre fordítják és nem lenyúlják (nincs is, kemény 7 politikus "vezeti" az országot), népszavazást tartanak kb. mindenről, amit korrektül dolgoznak fel és építenek törvénybe.


A bevándorlást szigorúan kezelik (ez mondjuk necces az én szempontomból is, mert évente frissítenem kell a Bewiligungot, sajnos), a kvótától nem térnek el.


Az egészségügy jó, bár drága, de korrektül ellátnak, és az oktatási rendszer is sokkal diákközpontúbb, mint otthon. Sokféle kiugrási lehetőséggel.


Annyi, hogy az állampolgárságot, vagy C Bewiligungot nehéz megszerezni, de az a célunk.

2017. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyiban változott az életem, hogy a szakmámban rengeteget fejlődtem (szellemi munka), a létbizonytalanságom megszűnt, a keresetem számolgatás nélkül elég mindenre és még bőven marad is belőle, az életem nyugodt, kiegyensúlyozott, teljesen beilleszkedtem, nagyon szeretek itt élni.


A negatívum az (mert persze van az is), hogy messze vagyok a barátaimtól (családom nincs), hiába az anyanyelvi szintű angol, bizony hiányzik sokszor az anyanyelvemen beszélni, az ételek minősége rosszabb (az alapanyagoké is), az időjárás sem valami jó, de szvsz ez legyen a legnagyobb bajom. Viszont ez sem mindenkinek való, én nem kifejezetten kötődök emlékekhez vagy helyekhez, így nem fenyeget a honvágy, viszont legtöbben nem így működnek.

2017. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

legjobb honapban 150 ezer ... mi ez mivel foglalkozol?


nekem erettsegim van, szinten 25 eves, lany vagyok

elso allasom volt 6 eve es akkor kaptam netto 190et

valamit nem jol csinalsz


azota 3 evet toltottem kulfoldon

itthoni cegek kuldtek ki dolgozni


megtanultam hogy mindenhol jo de legjobb itthon

azoknak meg akik azzal hencegnek hogy kulfoldon elnek es milyen jol szanalmas....


egy bevandorlo vagy ott aki a minimalisat kapja ottani szinten

kb olyan szinten vagy mint itt a kisebbseg

es erre buszkek vagytok

dobbenet

2017. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8. Csak egy érettségivel milyen munkával kerestél pályakezdő 19 évesként nettó 190-et?
2017. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ugyfelszolgalat
2017. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!