Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondtatok el otthon,...

Hogy mondtatok el otthon, hogy külföldre költöztök? Mi volt a reakció? Akiket nem támogattak, később ez változott?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm (Moszkvába) és eléggé bajban vagyok azzal, hogy kellene elmondanom a családomnak.

Anya nagyon aggódós, legszívesebben a városból nem engedne ki, ha tehetné.

Apa valamennyire tud rá hatni, de néha esélytelen.

Félek, hogy esetleg veszekedés lesz az egészből és a kapcsolatunk teljesen tönkremegy és nem fogunk többet normálisan beszélni.


2014. jún. 29. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács: időben szólj, hogy legyen idejük megemészteni a hírt, ne az utolsó pillanatban.
2014. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mi azt mondtuk, eladó az autónk. Ha sikerül eladni, kimegyünk külföldre. Így tudtak készülni, viszont akkor volt nagy döbbenet, mikor elkelt, mert tudták, hogy most van itt az idő. Nem repestek az örömtől, de támogattak.
2014. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez a te életed, és ha szeretnek támogatni fognak, csak tálald időben és normálisan, ülj le velük mond el ez neked miért fontos,miért jó. Biztos nem fognak ellenkezni hisz szeretnek, csak féltenek ami normális!
2014. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mondogattam egy ideje (1 évig), hogy ha lediplomázok, elhúzok Mo-ról. Lediplomáztam. Közben úgy alakult, hogy vizsgám előtt egy héttel párom kiköltözött külföldre, lett munkája. Megvártam, míg szerez albérletet, addig otthon dolgoztam tovább diákmunkában, mivel felvettek mesterképzésre, ezért megtehettem, hogy egész nyáron dolgoztam. Szeptemberre lett albérlet, szóltam a sulinak, hogy nem iratkozom be, felmondtam, és jöttem. Onnantól, hogy a párom kijött, már csak idő kérdése volt, hogy én is jövök, így egyre valósabbá vált a dolog a családomnak is. Voltak, akik ellenezték (nagyszülők), de nekik el lett magyarázva, hogy otthon legfeljebb éhen halok a szakmámban, és a diplomámmal is, pedig egymást szépen kiegészítő végzettségeim vannak. (Nyilván túloztam, de attól még bevált.) Az óta szépen élünk kettecskén külföldön. Ha egyedül kellett volna belevágnom, akkor mondtam volna nekik szépen, hogy most azt tervezem, hogy kimegyek X országba. Ehhez ennyi pénzre lesz szükségem, ezt a következőből fogom előteremteni: mondom a munkát. Kérlek támogassatok. Aztán a munkafolyamatokba avattam volna be őket, miszerint mikor mit intézek, hova kell mennem, milyen papírok kellenek, hol fogok élni, kivel vettem fel a kapcsolatot, ki fog segíteni, mi a címe, mi lesz az én címem.... ilyesmiket. Sok sikert neked. :)
2014. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Apám előadta, hogy tanuljak németül, mert majd milyen jól jön ez a munkámban, ha hazaköltözünk. Közöltem, hogy 1. nem jövünk haza, 2. már tanultam négy év németet a gimiben és érettségiztem is belőle, tanultam az egyetemen is, emlékezhetne rá, 3., nem maradok a szakmámban.


2. Iszonyatos cirkusz volt, amilyet csak el lehet képzelni.


3. nem támogattak, és ez nem változott. Viszont mi nem tartottunk igényt a továbbiakban ilyen "szerető szülői gondoskodásra" (regeteg érzelmi zsaroló telefont, látogatást, levelet kaptunk), és azóta nincs kapcsolat köztünk.


Ez nem minden családban van így, de az én családom sajnos különösen kegyetlen és önző szülőket jelentett. Teljesen mindegy, hogy hova költöztem volna, ha nem az ő akaratuk szerint vagyok rángatható - márpedig nem! -, akkor mindenképpen cirkuszoltak volna.


Anyukádnak ideje tudomásul vennie, hogy ha a kisfecske megnő, akkor engedni kell kirepülni a fészekből. A jó szülő azt teszi. :)


Menj és láss világot! :)

2014. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19 éves voltam, nem vettek fel az egyetemre, elmentem dolgozni egy honapra. abbol megvettem az Angliába szolo repjegyemet. mondtam a szüleimnek, hogy kimegyek egy kcisit, nyelvet tanulni, pénzt keresni. azt mondták ok, büszkék rám. ennyivel támogattak, hogy elfogadták. ennek 10 éve. azota 4 országban éltem, végül itt is mentem férjhez. mig europán belül élek, semmi gond nincs. nem téma. azon akadtak ki, mikor mondtam nekik, hogy francia guyanára akarunk költözni. (férjem francia)
2014. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak bejelentettem, hogy 2 hónap múlva valószínűleg lelépek az országból. Aztán meg mondtam, hogy jövő héten lesz a nagy nap. Nem mondtak rá semmit.
2014. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy ideje mondogattam, de nem vették komolyan. Aztán volt nagy ledöbbenés és üvöltözés, hogy milyen hülye vagyok, amikor mégis megléptem.

Belenyugodtak, bár nem örülnek neki és már támogatnak.

2014. jún. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt mondtam hogy külföldön akkarok tanulni felsö oktatásban és utáni ott is akkrok maradni ez volt pár éve egész jól megvannak a gondolattal hogy elhuzok
2014. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!