Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassú felfogású, ügyetlen és...

Lassú felfogású, ügyetlen és feledékeny is vagyok, már hülyének néznek, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen 3 hónapja vagyok, de annyit hibázok (még mindig): anyag hol van, mihez mi kell, ez hogyan van?stb napi szinten elófordul, amihez jön, hogy elrontom a folyamatot, kiesik a kezemből, sorolhatnám. Előfordul hogy rám kiabálnak, cifrákat mondanak, amit meg is értek :(

Ráadásul egyszer nem elég elmondani valamit nekem, töbszőr kell.

Ezek miatt persze hogy szorongok,remeg a kezem, leblokkolok, ami csak tetéz mindent.

Ha számolni kell, akkor a legegyszerűbb dologba is bele kavarodok, nem tudom számoló géppel ki számítani, inkább azt is elveszik tőlem. Fejben lassan számolok, pontatlanul.

Pedig a családom szerint nem vagyok hülye, idén érettségiztem, 4 átlagokkal. Gyorsan megjegyzek bármit ami érdekel,hasznos, rajzolok, írok, verseket tudok kőlteni(persze csak az iroasztalomnak). Szóval olyan hülye mégsem lehetek, csak munkában, igaz stressz alatt vagyok mindennap, idegeskedek, szorongok.

21/lány.


2017. szept. 28. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

A helyesírási hibák alapján átlag alatti az IQ-d, de legfeljebb átlagos, biztos van annak is oka hogy miért 21 évesen erettsegiztel 18 helyett.

Na és persze pont ezért választunk olyan karriert/munkát, amiben motiváltak vagyunk..

2017. szept. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Pánikbetegséged lehet, de ki lehet nőni belőle. Magam is elég lassú és szorongó voltam a próbaidő alatt a jelenlegi munkahelyemen (meg az életben is korábban), és 2 év kellett mire teljesen feloldódtam (most leszek 4 éve ugyanazon a helyen).

A lényeg hogy ha sokat csinálsz valamit, akkor egy idő után jól fog menni és nem fogsz szorongani rajta, hanem egyenértékű lesz egy reggeli fésülködéssel. A változás nagyon lassú is lehet, szóval nem biztos hogy azonnal észreveszed. Addig ki kell bírni, ha emiatt szekálnak. Ha látják rajtad, hogy javul a teljesítményed, akkor abbahagyják.

Csak kitartás. :)


28/F

2017. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Lehetséges, hogy olyan a munkád, amit nem is szeretsz csinálni. Ez is leronthatja a morálod.
2017. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akár még normális is lehet. Lassan rázódsz bele, nehézkesebb a felfogásod, ez van. Nem lehetünk egyformák. Ha annyira elbénázod a dolgokat, és úgy gondolják, hogy nincs szükség a munkádra, esetleg reménytelennek tartanak, azt úgy is jelzik a megfelelő eszközökkel (a szakzsargon szerint kirúgnak:D)

Lényeg: szereted, amit csinálsz, vagy nem? Mert ha szereted, akkor gyorsan bele fogsz rázódni, illetve nem hátráltatnak meg a nehézségek, de ha nem szereted, akkor a büdös életben nem fogod profin és teljes odaadással csinálni.

Én taxis vagyok, szük egy éve csinálom, és még mindig vannak a városban olyan helyek, amiről azt se tudtam, hogy létezik. Illetve vannak olyan helyek is, ahol már nem egyszer voltam, de még mindig nem jegyezteztem meg. Pedig szeretem csinálni, úgy vagyok vele, hogy idővel úgyis minden meg fog ragadni. Mivel szeretem, ezért ha úgy vesszük, lelkesen csinálom, és ezt az utasaim is látják, legtöbbször meg is jegyzik, és csak egy-két kivétel van, aki a "Há' milyen taxis maga, hogy nem tudja merre van?" reakciót ereszti el. A többség, az udvariasságomat viszonozva udvariasan megjegyzi, hogy kevesen "születnek" egy adott szakmára, majd belejövök, megtanulom.

Az, hogy többször el kell mondani... Nekem is, kiadja a diszpécser a címet, utca, házszám, hogy hova kell mennem, ráindulok, majd pár perc múlva visszakérdezek, hogy "Bocs, Bivalyb@$znádi utca, hány szám?", szóval ebben az elfelejtésben úgymond semmi extra nincs.

Ugyanúgy, amikor régen raktárban dolgoztam. Én rakattam egy adott helyre az alapanyagot, oda, ahol kvázi a helyét kijelöltem régebben (én jelölem ki, nem más mondta, hogy ide kell), aztán esetleg hetekig nem kellett használni, majd amikor kellett, akkor jött az "Ú bammeg, hol a rákban is van?" reakcióm hírtelen.

Mondjuk fejszámolni azt én nagyon jól tudok, csarében viszont a rajzoláshoz nincs semmi (de szó szerint, a nagy büdös SEMMI) érzékem. Ez van.

2017. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
sajnos hulye is vagy ezen nincs mit szepiteni, de az igaz hogy ha sokaig csinalod egyszer csak jobb leszel benne, kiveve ha megunjak es kidobnak.
2017. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

" Vársz ameddig élsz, pedig elindulhatnál végre! Ha önmagadtól félsz, mi a f4sznak ellenfélre?! Ízlik a szó, mikor mindenki sajnál de úgy volna jó, ha pont erre szarnál! "


Tanulj tovább, keress olyan munkát amit tudsz is és szeretsz is csinálni.

2017. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Örülj neki, ha ilyen korán rájöttél a dolgok nyitjára. Másnak egy életbe telik, míg szembesül azzal, hogy milyen hülye (volt). Valószínűleg nem magyarázták el neked kellő részletességgel és a számodra is érthető logikával, hogy mit kell tenni és mik az oksági összefüggések. Én egyetemi tanulmányaim alatt sokszor 2-3 tankönyvből is tanultam egyszerre, mert egyetlen tankönyv alapján nem értettem meg a dolgokat, én is hasonlóan gyenge felfogású vagyok-voltam.
2017. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Hát erre most mit mondjak, azt mondják, ha okos nem vagy legalább legyél szép.
2017. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, mint te. Én nem szerettem a munkámat és valószínüleg azért is nem teljesítettem jól. Majdnem minden kiesett a kezemböl, elfelejtettem néhány dolgot amit meg kellett volna csinálnom vagy rosszul csináltam meg, minimum húszszor kellett elmondaniuk valamit, mert nem értettem, számolás is a nehezemre esik. Nem éreztem jól magam a munkahelyemen, de rá is jöttem, hogy semmi kézügyességem, nem való nekem az olyan munka.

Én például, hogy fejlesszem ezeket a készségeimet elkezdtem Sudokuzni, logikai és memória feladatokkal játszani és olvasni. Hasznosak tudnak lenni. Találd meg amiben jó vagy és szívesen is csinálnád :)

2017. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem értek egyet azokkal, akik szerint csináld csak, majd belerázódsz egyszer. A leírásod alapján teljesen egyértelmű, hogy az irodai munka nem neked való. Soha nem fogod élvezni. Keress más szakmát, fiatal vagy még.
2017. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!