Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom, hogy empatiku...

Honnan tudhatom, hogy empatikus vagyok-e?

Figyelt kérdés
Kételkedem abban, hogy egyáltalán együttérző vagyok-e, vagy csak felismerem azokat a helyzeteket (a többségüket), amikor együttérzőnek kell lenni (mint egy funkcionális szociopata, vagy nem is tudom. viszont egyéb érzelmet, mint félelmet tudom, hogy érzek, szóval az nem lehetek, vagy igen?). Honnan tudhatnám?

2017. szept. 28. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Egy barátod elpanaszolja, hogy nagyon fáj a foga.

Erre te:

1., az arcodhoz nyúlsz, mint ha neked is fájna a fogad, és sajnálatot érzel

2., elhiszed, amit mond, de különösebben nem érdekel, és jobban foglalkoztat az, hogy mit fogsz vacsorázni


Ha a válasz:

1., empatikus vagy

2., funkcionális szociopata vagy

2017. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Már mér' lenne szociopata, akinek nem fájdul bele a foga a másik fogfájásába? Nem az az empátia, hogy ugyanazt érzed, ezt nem is lehetne, hanem hogy megérted, hogy a másik mit érez. Nem kell a másikkal meghalni, az empátia nem zárja ki a tárgyilagosságot (ld pszichológusok, írók).
2017. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: utálom, amikor valaki okosabbat ír nálam, és azzal reflektál a hozzászólásomra. Bár most nem erőltettem meg magam. Persze igazad van, a komoly válasz sokkal hosszabb és árnyaltabb lenne.

De hát a választ a kérdezőnek magának kell megtalálnia, nincs erre recept.

2017. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Az 1.-nek igaza van, és nem azt írta, hogy megfájdul az ember foga, ha a másiknak is, csak azt, hogy együtt érez vele.
2017. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A minap olvastam a neuropeptid szót. Az a lényege, hogy ez az agy szállítja vérbe. A függésről szól, érzelmi függés. Valaki dühfüggő, úgy általában ha nézel sokszor valakit panaszáradat, hogy miért dühös most. Olyan helyzeteket teremt (persze nm tudatos), hogy neuropeptid megkapja az adagját, ezzel is indok indokolja , hogy van nézettsége a horror filmeknek. A félelem függő máshogy is kielégülhet az okosabb orvosi könyveket olvas, minden félét...ez az oka a hogyishivják, aki képzelt beteg? Pánikbeteg? Nem, más neve van megnézem a gopglet...hipchohonder.
2017. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akinek nincs empatikus érzéke az nem érez együtt a szenvedőkkel, ilyenek pl a pszichopaták. Képzeld el mit éreznél ha valaki megkínozna előtted egy aranyos kis kölyökállatot, mondjuk leöntene valami gyúlékony anyaggal egy kismacskát és meggyújtaná. Ha nincs empátiád érdeklődve nézed milyen érdekesen ég, ha bekapcsol az empátia elborzadsz a kisállat szenvedésétől. Sok későbbi pszichopata sorozatgyilkos kínzott kisállatokat gyerekkorában.
2017. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utóbbi napokban sikerült rájönnöm, hogy igenis az vagyok :) Néha az önsajnálat elvakít, és azt mondom, "b...ódjon meg a világ, b...ódjon meg mindenki" és semmi sem érdekel, de ha arra kerül a sor, nagyon is együttérző tudok lenni :)

Köszi a válaszokat!

2017. okt. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!