Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Befásultam vagy csak felnőttem?

Befásultam vagy csak felnőttem?

Figyelt kérdés

Még 1-2 éve is annyira máshogy szemléltem az életem, a jövőm, hogy néha megdöbbentem magamon.

Mindig úgy képzeltem, hogy majd lesz egy normális keresetem végre, és élem az életem olyan középosztály szinten.

Na, odáig azóta sem jutottam el, de a gondolkodásom nagyon megváltozott.

Például:


Koncertek 2 éve:

"Megyek, kerüljön bármennyibe, ezer éve nem voltam sehol"

Koncertek most:

"Miii? Ennyibe kerül? A jegy árán két héti kaját veszek. Majd nézem inkább Youtube-n"


Cipővásárlás 2 éve:

"Semmi baja a tavaly előtti csizmámnak, de veszek egy újat, mindig ugyanabban járok"

Cipővásárlás most:

"Istenem, add, hogy még legalább 2 évet kihúzzon a tavaly előtt vásárolt cipőm"


Márkás ruhák 2 éve:

"Egyszer nekem is lesz egy olyan drága kabátom, mint xy-nak"

Márkás ruhák most:

"Remélem, nekem is lesz egyszer annyi pénzem a ruhatáram teljes felújítására, mint amennyibe xy kabátja kerül"


Az abnormális az egészben, hogy sokkal stabilabban állok anyagilag most, mégis most vagyok sokkal fukarabb magam felé


23l


2017. szept. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ill a magamhoz való hozzáállásom is ugyanígy.

Régebben pl: "Ahh, megint olyan rémesen nézek ki, nem hiszem, hogy van még egy ilyen ronda nő a Földön"


Most: "Én olyan boldog vagyok, hogy legalább egészséges vagyok, bár így is maradna"

2017. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ill a magamhoz való hozzáállásom is ugyanígy.

Régebben pl: "Ahh, megint olyan rémesen nézek ki, nem hiszem, hogy van még egy ilyen ronda nő a Földön"


Most: "Én olyan boldog vagyok, hogy legalább egészséges vagyok, bár így is maradna"



Mellényúltam, lényegtelen

2017. szept. 29. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Is-is.
2017. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én felnőttem, de pont fordítva látom a dolgokat.


Csóró egyetemistaként mindennek az árát néztem, minden elérhetetlenül drága volt, mindent amit tudtam megvontam magamtól, minimalizmusban éltem.


Mióta van rendes fizetésem azóta sem szórom a pénzt, viszont nem is azt kell néznem hogy mi mennyibe kerül és azon sem kell aggódjak hogy az a +1 sörözés belefér e vagy sem.

2017. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem befásulás, hanem értelmesebb, előrelátó gondolkodás.

Nem cseszed el a pénzt egyből csak úgy, hanem előre gondolkodsz hogy veszel belőle jó kaját, látod hogy több értelme van annak.

Igazából csak pénz miatti aggodalom van benned, ezért próbálsz jól bánni vele, te pedig úgy írtad ezt le mintha az egész személyiséged változott, befásult volna, pedig nem.

2017. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!