Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30+ emberektől kérdezem...

30+ emberektől kérdezem főleg: lesz olyan mikor azt érzem hogy már felnőttem?

Figyelt kérdés
Mert 30 elmúltam, nem a szüleimmel élek, mégsem érzem kicsit sem másnak magam mint mikor még anyám tartott el és suliba jártam. Nem érzem azt sem hogy felnőtt lennék. Semmi nem nagyon változott, se az érdeklődési köreim, de még a külsőm sem nagyon. Valaha érezni fogom egyáltalán hogy felnőtt vagyok?? Vagy ilyen nem is létezik?
2015. okt. 26. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem érdeklődési körök változásával és egyéb baromsággal jár.

Gondolkodásmódi fejlettség.

Én már 17 éves korom közepe óta "felnőtt" vagyok.

2015. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azért gondolom magamat felnőttnek, mert önálló vagyok és egy csomó felelősség van rajtam, ami korábban nem volt. Azt a felhőtlen könnyedséget már nem érzem, mint gyerek koromban.

Egyébként az érdeklődési köröm és a külsőm nekem sem nagyon változott :)

Azért vannak olyan helyek, ahol nem érzem magam teljesen felnőttnek, pl. családban vagy olyan körökben, ahol én vagyok a legfiatalabb és mások jóval idősebbek nálam.

Szerintem teljesen felnőttnek majd akkor érzem magam, ha már lesz gyerekem.

2015. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lesz.

amikor történik valami, és rájössz, hogy nem az a megoldás, hogy felhívod anyut, hanem amikor te oldod meg a problémát.

vagy amikor ügyet kell intézni a hivatalokban, és hála a bürokráciának, neked kell órákat ott ülni, míg sorra kerülsz. aztán még 6 másik helyre elmenni ilyen-olyan papírokért, hogy egyáltalán szóba álljanak veled.


17 évesen még nem felnőtt az ember. akármennyire is annak érzi magát. a tinik 90%-a azt gondolja magáról, hogy érettebb a társainál, és ő már nem gyerek. de bizony, egy 17 éves még javában tini, és 30 évesen majd jót mosolyog a 17 éves önmagán.


én is 30 múltam. leginkább akkor érzem, amikor szóba kerül valami régi dolog, vagy a facebook-on látok valamit, ami másnak már retro, nekem meg tök természetes, mert ebben nőttem fel.

pl. 90-es évek zenéi. nevetünk rajta, hogy mennyire gáz volt.

vagy szentendrén van egy retro múzeum. nagyon jópofa. sokminden van a 70-es, 80-as évekből is, de nagyon sok minden az én gyerekkoromból is. és amikor ezeket látom, elkap a nosztalgia. na olyankor érzem, hogy már nem vagyok olyan fiatal. :(

2015. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az idén lettem 30. Amiket írtál, rólam is elmondhatók. Alapvetően a személyiségem nem változott, csak érettebb lett. Szerintem az emberek a korral, hacsak nincs valakivel valami nagyobb difi, érzelmileg lesznek érettebbek. Persze változnak a célok, a dolgok fontossági sorrendje. Nálam a külön költözés elég nagy mérföldkő volt, meg az anyagi függetlenség is. A munkában nagy felelősséget vállalok, amire korábban nem volt szükség, amíg úgymond gyerek státuszban voltam. Persze vannak olyan helyzetek, amikben még most sem tudok felnőtt lenni, pl. előfordul ez a szülőkkel tesóval. És van, hogy lélekben 25 évesnek érzem magam. Kevesebbet csak azért nem mondok, mert azelőtt elég gyerekes voltam így visszagondolva. Egyszóval szoktam magam felnőttnek érezni, de van olyan is, amikor olyan tehetetlen vagyok, mint egy kis gyerek és mástól várom a megoldást. Csak nagy különbség, hogy már nem tudnak a szüleim segíteni megoldani a helyzetet, max. meghallgatnak.
2015. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!