Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne irigyeljem...

Mit tegyek, hogy ne irigyeljem, aki gazdag?

Figyelt kérdés

Nem a ruháik, telefonjuk, autójuk, házuk kéne, hanem inkább az a nyugalom, hogy nem létbizonytalanságban élnek.

Egy ideig mélyszegénységben éltünk (télen nem volt fűtés, meleg víz, étel se nagyon), és állásinterjúra mentem egy céghez. Meglepetésemre a cég tulaja, egy 70 körüli idős úr volt bent. És teázott. És meleg volt a szobában. Én meg akkor az otthoni viszonyok miatt a megfázásból alig bírtam kigyógyulni, mert a lakásban fagyoskodtunk. És belegondoltam, hogy logika szerint biztos van neki is egy korombeli lány unokája, aki ezekből a problémákból semmit nem ismer. Csak mert máshová született.

Később egy cukrászdában dolgoztam. A személyzeti főnök egy idióta volt, szerencsére csak néha láttuk, de akárhányszor bejött, a vendégek szeme láttára folyton alázott, tőlem egy centrire csapkodta az asztalt üvöltve ok nélkül. Minden nap rettegtünk, vajon mikor jön be.

Aztán egyszer sokáig nem jött. Egy nap jött hozzánk egy velem egyidős (21) lány, kicsit beszélgettünk. Azt mondta, azért ért ilyen jól mindenhez, mert 17 éves kora óta jár besegíteni a céghez. Mindig olyan nyugodt volt, mindenki kedves volt vele a kolégák közül. Gondoltam, akkor nyilván tényleg rég itt van, biztos a hálózat másik üzletében dolgozik, csak helyettesít nálunk. Irigyeltem, hogy lehet ilyen jó kedve, mikor bármikor bejöhet az az állat főnök.

Aztán egy idő után nem jött többet a lány, mert hogy szükség van rá a másik boltban, mi elegen vagyunk.

Hónapokkal később tudtam meg, hogy a lány, aki bent volt nálunk, igazából a tulajdonos lánya, vagyis mostmár ő a tulajdonos, mert amikor 22 éves lett, az apukája ráíratta az egész céget, ezért nem jött többet.

Illetve nemrég egy szintén tehetős ismerősnél voltunk vendégségben. Aznap jöttek haza Ausztriából, és vettek vagy 3kg sajtot, megkínáltak, hogy kóstoljuk meg.

Kicsit elfogott az elkeseredettség, hogy amiből ők egy kg-t vettek, abból én hónapok óta szemezek egy kis 200g-os szelettel, de olyan drága, hogy az árából 3napra főzök. Nekik ilyne gondjuk nyilván nincs.


Mit tegyek, hogy túllendüljek ezen?


23l


2017. okt. 1. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
32%
A pénz nem jó semmire most van értéke de könyedén értéktelené válhat gazdasági válság,katasztrofák,.A gazdagok nincsenek biztoságban rengeteg betegség van annyival könyeb nekik szerintem hogy, jelenben élnek mert a jővöt tekintve biztoságban érzik magukat.
2017. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem lehet tenni és nem is kell. Hiszen ez visz előre, jobban akarsz élni, ez motivál , hogy előrébb juss az életben.
2017. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!