Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan öltözzek, mit csináljak...

Hogyan öltözzek, mit csináljak hogy ne nézzenek 30 évesen csóró 20 éves kölyöknek?

Figyelt kérdés

Magamról: 160cm vagyok, 70kg. Ingben járok, chino nadrágban, bőrcipővel. Mégis azt hiszik hogy egyetemista vagyok vagy az sem. Jó állásom volt, de sajnos a munkában is magas, jókiállású embereket léptették elő helyettem. Kiléptem és saját céget alapítottam ami már a volt munkahelyem közelében van elismertségben (ne ilyen óriáscégre gondoljatok, de szépen megélek) Ezzel bizonyítottam hogy nem szakmai hiányosság miatt nem léptettek elő!

Múltévben vettem egy elég drága lakást, nagyon jó környéken. Már az ingatlanos is a szüleimet (!) várta, azt hitte csak egy hülyegyerek szórakozik vele, meg akarja csak nézni a luxuslakást. Amikor zajlott az építkezés a szomszédban, az őr kb úgy beszélt velem mint valami csóróval. Elmondta hogy itt micsoda gazdag emberek laknak és hogy az ő és az én fizetésünkből még együtt se tudnánk megvenni a legkisebb lakást hitelre! Magyarul rámnézésre úgy gondolta hogy egy szinten állunk pozicióban. Amikor a tesóm volt nálam (ő 188cm magas, pontosan ugyanúgy öltözik mint én) és találkozott az őrrel vele úgy beszélt mint valami méltóságos úrral (pedig nálam dolgozik mert a sokadik munkahelyéről rúgták ki, adósságai vannak). Az ingatlanos is az én lakásommal kapcsolatban hozzá kezdett el beszélni amikor találkoztunk vele.


Nemrég felújítattam ezt-azt és a munkás kérdezte hogy mikor lesznek itthon a tulajdonosok mert lenne pár kérdése. Arra gondolt hogy a szüleim ... Másik vállalkozónál is amikor aláírtam a papírokat aláíratta velem hogy “jelenlévő vagyok” majd kérte a tulaj nevét. Mondtam mégegyszer a nevemet. Erre mondta hogy oda kéne írni akkor a tulaj nevéhez hogy az idősebb (az apám akinek más a neve amúgy) vagy valamit és ne ugyanúgy írjam alá ha lehet :D


Van egy jobb autóm, azzal kapcsolatban is úgy kezelnek mintha a szüleimtől kértem volna kölcsön, mindig azt hiszik.


Nem tudom mit kéne csinálnom. Bármennyire is kemény vagyok, határozott, a magasságom miatt gyereknek kezelnek, nem vesznek komolyan! Öltözzek máshogy? Mit csináljak? Már vettem egy magasított cipőt de a 3-4 centivel se lettem sokkal magasabb tőle.


2017. okt. 2. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy örülnél, hogy fiatalabbnak látszol a valós életkorodnál. Így csajozhatsz a fiatalabbak körében.
2017. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi komplexus. Van, amit penzen nem tudsz megvenni....
2017. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Na pl. erre való egy stylist szakértelme, segít neked abban, hogy a stílusod megőrzése mellett mégiscsak professzionálisan nézz ki. Tudjuk, nem a ruha teszi az embert, de az üzleti életben sajnos nem így van.
2017. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted minden 20 éves "kölyök" csóró?Nem érzed szánalmasnak hogy pusztán a kor alapján mocskolsz valakit?
2017. okt. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolso: a vessző lemaradt. 20 évesnek és csórónak néznek. Természetesen nem szegény minden 20 éves, de ha az is az sem baj!
2017. okt. 2. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem csak egy öntelt beképzelt alak vagy aki most itt fényezi magát. Mert ha csak tényleg annyi lenne a bajod hogy fiatalnak néznek téged akkor nem jönnél azzal,hogy milyen drága házad,jó autó meg magánvállalkozásod van.
2017. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Kamu
2017. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
ez az egész egy baromság
2017. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki alacsonyabb és nem öreg az arca, azt mindig fiatalabbnak fogják nézni. Sajnos az emberek többségében az alacsonyság egyenlő a gyerekséggel. Engem is mindig fiatalabbnak néznek, pedig nincs kifejezetten kislányos arcom.


Amit meg az öltözködésedről leírtál... chino nadrágot nálunk nem annyira az idősebb, 30+-os korosztály hord, hanem a fiatalabbak... ez meg az előbbi adottságokkal vegyítve tényleg ezeket az asszociációkat hozzák. Pedig nem tinis, nem ízléstelen, csak a magyar társadalom lassabban fog a divatra (akkor sem, ha nem ilyen ízléstelen, tinis divat). Ha picit komolyabbnak akarsz tűnni, vegyék egyenes szárú, nem bokavillantós öltönynadrágot és zakót, ne a lehető legkarcsúsítottabbat belőle, hozzá autós- vagy aktatáskát, klasszikus mappát. Frizurából válassz klasszikusabban férfiasat. Vegyél egy klasszikusnak tűnő férfi karórát.

2017. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Valahogy ebben az egész kisregényben pont az nem lett tisztázva, hogy férfi vagy-e vagy nő, ami azért kulcskérdés lenne a dologban....


[link]

2017. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!