Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem bunkóság egy 18-20-23...

Nem bunkóság egy 18-20-23 évest "kölyöknek" szólítani?

Figyelt kérdés

A szomszédom kb 50 éves hapek úgy mesél rólam másoknak, hogy "a kölyök...." Kicsit úgy érzem lekezelő.

Amikor ott vagyok akkor persze magáz, eszébe sem jutna azt mondani, hogy "Te kölyök!" csak sokszor hallom, hogy mejegyzi a feleségének, hogy nincs levágva szépen centiméter pontosra a fű, nyitva az ablakom, és hallom, hogy "nézd meg, a kölyök nem képes levágni a füvét..."



Csak szerintem pofátlanság, és bunkó dolog egy felnőttet kölyöknek nevezni?

Már én is felnőttem, hiába lehetnék a fia...

23/F



2014. máj. 6. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
:)Ne vedd ilyen komolyan! Nagypapám lassan 90 éves(szellemileg tökéletes állapotban van), múltkor egy 67 évest nevezett "fiatal hapsinak". Ha nagyon zavar, Te meg szólítsd őt öregnek, papának, tatának...
2014. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem lekezelő, megalázó, én nem érzem magam megsértve, ha tegeznek + téged csak a hátad mögött hív így, szóval nem mondanám, hogy tiszteletlen és igen, hozzá képest kölyök vagy, szóval jobb ha elviseled.
2014. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hergeld csak magadat fölöslegesen. Kiáltsd ki a világba, hogy akkor is te vagy az ur a szemétdombon!
2014. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De igen, és nyugodtan kikérheted magadnak. Azért, mert eszement módon irigyli a fiatalságodat, még illő volna megadnia neked az alapból minden embernek kijáró tiszteletet.


Legközelebb, ha megint csak úgy per lekölyköz, akkor javaslom, hogy válts át önzöző formába és kérdezd meg tőle, hogy mennyire örülne, ha te viszonzásul holnaptól levéntrógereznéd.


Amikor velem ezt csinálták a egyes idősebb hölgyemények akkor mindig azt válaszoltam, hogy "tudtommal nem őriztünk együtt libát, ne tegezzen." Mindig használt. :)

2014. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárkit bunkóság kölyöknek szólítani, mert az embernek gyereke van, az állatnak meg kölyke
2014. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer mintha arról panaszkodtál volna, hogy nem magáz, hanem tegez a szomszéd...
2014. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!