Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy ilyen gazdag...

Hogy lehet egy ilyen gazdag lány ennyire szerény?

Figyelt kérdés

Külföldi cég tulajdonosa már 22 éves kora óta.

Volt szerencsém együtt dolgozni vele, kevés ennyire közvetlen és szerény lánnyal találkoztam eddig.

Simán beugrott helyettesíteni, mikor létszámhiány volt, mert hogy mikor még tanult, nyaranta besegített, így mindenhez ért (vendéglátás)

Egyébként külsőre átlagos lány volt, sose sminkelt, sose viselt drága ruhát, a haját se festette, holott havi több 10 ezer € bevételhez jutott csak attól az egy cégtől (a párja is tehetős volt, ill a családjuk még ingatlanokkal is foglalkozott vendéglátás mellett, több kiadó lakás volt a tulajdonukban)

Görkorcsolyával járt dolgozni, még csak nem is autóval.

Sokáig nem is tudtam, hogy ő a tulajdonos.


Illetve a napokban munkába bejött egy szintén nagyon tehetős korombeli lány, látszott a ruháin, viselkedésén, hogy nagyon gazdag.

De közben olyan kedves, közvetlen, mosolygós volt, bocsánatot kért, mikor véletlenül megkaparta a kezem, amikor odaadtam neki valamit


Rendesen le vagyok döbbenve, a legtöbb tehetős ismerősöm (akik hozzájuk képest sehol sincsenek) sokkal felvágóasabbak.

Az igazi gazdagokról meg le se esik elsőre (hacsak nem viselnek valami drágát épp)


én is lány am


2017. okt. 3. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak az újgazdagok mutogatják magukat. Én ismertem egy milliárdos lányát, aki sorozatokat gyárt (pl.: Walking dead) Ő is teljesen normálisan viselkedett. Nem menőzött vele, teljesen hétköznapi emberként viselkedett.

Általában csak azok tolják az ilyeneket mások képébe, akiknek komoly önértékelési gondjai vannak.

2017. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy akinek valóban sok pénze van, az nem szurul rá, hogy ki is mutassa. Nem pózol az új autójával, a telefonjával mert nincs rá szüksége. A többiek meg ajpont vesznek minimálbéres fizetésből havi részletre. Én is jól keresek, havi fél millió fölött van a nettóm, mégis egy 24 éves autóm van, nincsenek drága cuccaim, egyáltalán nem látszik rajtam. Persze akinek feltünési viszketegsége van az drága dolgokat vesz és bunkó az emberekkel.
2017. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csalàdi cég és a kiado lakàsok àlltal nagyon jól keresek , hiàba nagy része a cégnek az enyém én akkor is be àllok melozni . Lazàn meg keresem havonta az 1 millio környékét , de nem fogok fel vàgni azzal , hogy elég jól élek . Egy 19éves régi audim van pont elég arra amire kell azaz be jàrni vele munkàba , boltba , stb . Nem egy melos van nàllunk aki részletre meg vette a vadi új iphone-t
2017. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre hogy akik sok munkával gazdagodtak meg, annak a gyerekeik teljesen természetesen kezelik a gazdagságot. Nem fognak felvágni, villogni vele, mert igazából nem is érzik át a különbséget. Nem vágsz fel azzal ami természetes.


Ezzel szemben a "tehetős ismerősök" nagy része csak "felcsövesedett" proli akik mindenképp meg akarják mutatni hogy ők márpedig mennyire gazdagok.

2017. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet, az egyik legjobb haveromék kőgazdagok, mégsem látszik rajtuk. A szülők normális, átlagos ruhákban járnak, nincs überdrága kocsi, az egyetemista fiuk ugyanúgy melózik nyáron mint bárki más, a kisebbik gyereket 4 éves kora óta ismerem, sosem hisztizik, tisztában van vele hogy mit kaphat pl. egy boltból és mit csak alkamakra. Én elég szegény családból származom de soha semmi lenézést nem tapasztaltam tőlük sem az én irányomba, sem mások felé. Szerintem nem mindegy, hogy a gazdagsághoz milyen felfogás, intelligencia és személyiség társul. Aki alapból felvágós és attól érzi magát értékesnek, hogy mije van, az kevesebb jövedelemből is igyekszik megmutatni a világnak, hogy neki milyen dolgai vannak, inkább megveszi részletre a drága kocsit, telefont, míg aki alapból szerényebb, az a gazdagságot is úgy fogja fel, hogy igen, tök jó hogy van de ettől mint ember nem leszek több másoknál. Én azon szoktam röhögni, hogy a kisvárosban ahol felnőttem, van 1-2 ilyen "újgazdag", vagy örököltek vagy valami rokon berakta őket egy jobb munkahelyre, na ezek egyből igyekeznek kimutatni, hogy ők már nem az átlag, ők már az "elit". Legalábbis a kisvároosi viszonylatban. Aztán ott vannak azok, akik tényleg munkával, tanulással gazdagodtak meg, érdekes módon ők sokkal kevésbé teszik kirakatba a cuccaikat. Gyakori, hogy az "újgazdagék" lefitymálóan nyilatkoznak pl. a kisváros vezető ügyvédjéről, mert az biciklivel jár dolgozni, holott vehetne drága autót is. :D
2017. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gazdag családból származom, kb. 1 millió eurós vagyonunk van, ingatlanokban, szántóföldben. Egy egyszerű kisebb kocsit vezetek, ahova tehetem bringával, vagy gyalog járok, ruhából megveszem a minőségeset, de ezen kívül egyáltalán nem érdekel az, hogy felvágjak, vagy most mutogassam, hogy mim van. Én ezzel sosem törődtem, sosem érdekelt mit gondolnak mások. A legtöbb ember nem is tudja miből élek és milyen vagyonom van. Az újgazdagok helyettem is dicsekednek és felvágósdiznak. :) Értelmiségiek vagyunk, a mi körünkbe nem jellemző ez a kivagyiskodás, pedig mindenkinek van azért vagyona.
2017. okt. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apukámnak sikeres vállalkozó, anyunak szépségszalonja, étterme és fogászata van, mindent megengedhetünk magunknak de senki nem tudja rólam csak a nagyon közeli barátaim hogy hogy élünk. Elég drága autóink vannak de akkor is biciklivel jártam a gimibe amikor meglett a jogsim, pedig a szüleim megengedték volna hogy elvigyek egy autót. Nincs iphonom, nem hordok olyan cuccokat amikről üvölt hogy mennyibe kerül, alig sminkelem van még műkörmöm sincs. Egyáltalán nem dicsekszek azzal hogy a szüleimnek mennyi pénze van, nem is tudják rólam. Kedves vagyok mindenkivel, sose bántottam néztem le senkit. Többször mentünk nagyon drága helyekre nyaralni , de sose meséltem róla senkiek, nem posztoltam ki sehova. Amúgy meg kiskorom óta besegítek dolgozni az éttermünkbe.
2017. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!