Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek megélni a...

Ti szeretitek megélni a dolgokat újra és újra vagy csak egyszer, majd új élményeket, behatásokat kerestek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 5. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hú! Ez egy jó kérdés!

Nejemmel totál különbözők vagyunk ebből a szempontból, de mégis megvagyunk. Összecsiszolódtunk 13 év alatt és egyensúlyra tudjuk hozni a dolgokat. Mondhatom, kiegészítjük egymást. Míg én szeretem újra átélni az élményeket addig ő a már megélt dolgokat nem tartja izgatónak. Kissé hiperaktív feleségem és hajlamos állandó új impulzusokat keresni. A legegyszerűbb mindennapi dolgokban is ilyen. Én pedig próbálom a kellemes élményeket újra átélni, sőt, egyes dogokat állandósítani az életembe, életünkbe.

Imádom a filmeket, könyveket! Szeretem többször megnézni, elolvasni a kedvenceimet. Nejem is sokat olvas, de kétszer ugyanazt soha. Viccesen azt szokta mondani, mikor újra olvasok valamit, neki nem kell újra elolvasnia, ő elsőre is megértette. :-)

Sajnos vannak dolgok, élmények, melyeket én szívesen újra megélnék, de ő nem akarja. Ez olykor nehéz vitákhoz vezet.

Gyerekeink számára, anya jelenti az aktív, legtöbbször új kalandokat, a pörgést, de a vitákat, a kisebb súrlódásokat is. Apa pedig a biztos pontot, az ismétlődést, a jó kedélyű megszokott állandóságot.

Míg nejem engem kirángat a dolgozószobám négy fala közül, addig én néha visszarántom őt a hétköznapi valóságba, mikor túlpörög.

46 F

2017. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam ez tök változó és szakaszos.


Van hogy rákapok valamire és képes vagyok naponta ugyanúgy ugyanazt csinálni. Máskor meg pont arra vágyom hogy mindig valami új legyen.

2017. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajna átélem újra a dolgokat. Érdekes, mert hogyha új (rendszerint negatív) dolog történik velem, akkor a régi felülíródik - tehát majdnem elfelejtem, de mégsem, hanem az új probléma kerül inkább előtérbe.
2017. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!