Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavar, ha valaki...

Titeket is zavar, ha valaki lassan eszik?

Figyelt kérdés

Ha otthon vagyok, és ráérek, akkor elég lassan szoktam eszegetni, nekem úgy kényelmes.

De volt már, hogy a családban is rám szóltak, hogy megdermed a tányéromban, meg ez étel, ez arra van, hogy megegyük, nem arra, mámtyogjunk fél órát felette


Miért zavar ez másokat?


2017. okt. 8. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez szokás/nevelés kérdése.

Engem mindig úgy neveltek, hogy az étel frissen jó (nem is szeretem a másnapos maradékot pl.), meg ha eszünk, akkor arra figyelünk nem másra; és eleinte baromira frusztrált például, hogy tálalok, és akkor a párom még mosdóba megy, még befejezi amit gépen csinál, még mászkál még pakol, és majd akkor ül le enni, ha már rég kihűlt meg megdermedt a kaja. És még akkor is nyammog, mert mást csinál közben. :) Én a korábbi szokásaimnak megfelelően sápítoztam, hogy feleslegesen dolgoztam, tönkremegy a kaja, tudomisén.

Időbe telt, mire elfogadtam a dolgot, hogy ő a dermedt hulla kaját szereti jobban, vagy hát az sem zavarja. :)


Szóval ez megszokás kérdése leginkább.

2017. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek szeretik a felesleges, céltalan konfliktusokat. Ez pedig pont ilyen dolog.
2017. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem zavar, én is szoktam lassan enni, élvezni az ízeket.

Persze ha valahova sietni kell, az más kérdés.

2017. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez magánügy, amúgy félóra szerintem nem sok. Gyorsan semmi szín alatt nem ennék, már rohanva, mert bizonyos ételeket elég nehéz lassan enni :)

Alapvetően elég jól tudok enni, de mostanában muszáj 10-20-60 perceket tartanom pár falat után, egyszerűen nem megy a dolog. A legutóbbi rántottámat 3 napig ettem. Másnak köze nincs hozzá, kimered-e (nálunk így mondták), nem ő eszi. A legtöbb ételem amúgyis tökéletes később is, akár 3 nap múlva is teljesen jó, nagy kivétel a palacsinta, de azt azonnal megesszük.


Egy könyvben olvastam két igen más emberről, az egyik úgy gondolta, a kakaót az ember megissza és kész, a másik pedig dajkálta s úgy tűnt, olyan neki, mint nekem egy feles: egész estés program :) Joga van hozzá. Én a kávémat általában gyorsan megiszom, de más passzban vagy elfoglaltan néha 3-szor is megmelegítem... Hogy ennek mi köze bárki máshoz, fel nem fogom.

2017. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha a lassú egyén miatt késik a desszert akkor jogos
2017. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Engem nagyon zavar... nem tehetek róla, ha valaki a közelemben lassan eszik, legszívesebben kézzel tömném belé :D

Egyszer laktam egy ilyen lassan evőssel, órákig csámcsogott egy adag valamin, és közben terjengett a kajaszag. Hát nagyon örültem neki.

2017. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

#1: A párom is ilyesmi, viszont én nem tálalok. A munkám nem felesleges, hisz van étel, ha nem eszi meg aznap, akkor sem vész kárba. Mindenki szed magának, ha éhes, megmelegíti, akármi. Teljesen jól működik ez.

Nem is várható el mindig, hogy jöjjön a másik enni, mert lehet, hogy félóra múlva ér csak haza, nem a szokott időben, mert dolga volt.

2017. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Engem igen amúgy :D furcsa is néha.
2017. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

#7 Nyilván, ha nincs otthon, nem tálalok. :D De én mondjuk (pont a friss ételes mániámból kifolyólag), főzni is akkor állok neki, ha otthon van / tudom, mikor jön, és addigra lesz kész. :)

De ez tényleg megszokás kérdése szerintem. Ahhoz mondjuk továbbra is ragaszkodom, hogyha főzök, azt frissen eszem (tényleg nem értem az olyan embereket, hogy kész a kaja, és majd egy óra múlva tálalok - te verziódban szedek magamnak, mindegy :)), de nyilván párom mellett változtam, az ő kedvéért főzök több napra, és akkor azért én is eszek belőle, stb.


Érdekes amúgy, valaki írta a kakaót, az nálam is egész estés program, kiskanállal szürcsölöm. :) De mondjuk egy 20-25 perces étkezés teljesen normális szerintem, habzsolni nem egészséges. Én az órákig nyammogás tekintetében válaszoltam a kérdésre. :)

2017. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Én azt rühellem, mikor gyorsan eszik valaki.

Én szépen eszegetem a levest, megvárom, míg picit hűlik, mások meg egyből eszik, ahogy lekerült a gázról, már a másodikkal is végeztek, mire én a levest befejezem.

Hova siessek?

2017. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!