Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzelem, empátia és a...

Ka.ka.o kérdése:

Az érzelem, empátia és a logika! Ellenségek?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalat:


Mostanában a logikáért felelős agyterületem erősen működik. Ha valaki elmeséli a gondját, én megoldást keresek (amihez a logika kell), pedig tudom, hogy inkább együttérzést kellene mutatnom (amihez empátia kell).


A kettő viszont egyszerre nem megy. Nem mentséget keresek vagy kimagyarázást, pusztán érdekel, hogy amire ezekből következtetek valós-e:


Ha a logikáért felelős agyterület aktívabban működik, az negatív hatással van az érzelmességre, geüyttérzésre, empátiára?


2017. okt. 8. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne valami. Én is ilyen vagyok. Nem sírok a másikkal együtt, inkább a megoldáson gondolkodok.
2017. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni, hogy mikor melyiket érdemes használni.
2017. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésedre a válasz pedig: nem feltétlenül. Én például többször próbálok logikus lenni (és legtöbbször sikerül is), mint érzelmes, de képes vagyok együttérzésre
2017. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek csak arra van szüksége, hogy elmondja a bánatát, de egyébként ő is tudja a megoldást, akkor empátia.

Ha valaki szemmel láthatóan nem tudja a megoldást, vagy nem akarja elfogadni a lehetséges megoldásokat, akkor logika.

2017. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-mas

Az, hogy tudod használni egyszerre mindkettőt nem zárja ki, hogy nem gyengíti egyik a másikat.


Ha a megoldáson gondolkodom, kevésbé érzek együtt. Ha az érzelmek uralják az elmém, kevésbé tudok logikusan dönteni (gondolom.. nem sűrűn van ilyen).


Nem kell, hog, egyik kizárja a másikat, csak annyi az elméletem lényege, hogy gyengítik egymást. Mondjuk így :D

2017. okt. 29. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!