Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ágálnak a Halloween...

Akik ágálnak a Halloween ellen, mert Amerika meg nyugat majmolásnak tartják, miért használnak Windows-t?

Figyelt kérdés
Az is amerikai, az nem baj?

2017. okt. 10. 21:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
73%

2017 ben még mindig ez a téma :D

Most láttam az első ezzel kapcsolatos posztot Facebookon és már ott is vannak ezek a "nem magyar ünnep blablabla" szövegek. Elképesztő...egyszerűen nem tudom megérteni mi az franc baja van az embereknek.

2017. okt. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%

Igen, a példa rossz volt, hoztak már jobb példákat, de értem a kérdező alapfeltevését. Én is azt gondolom, amit páran már mondtak: mindegy, mi a példa, akik nem halloweeneznek, azok közül is a többség lesz**rja. Ez olyan, mint hogy én nem tartom sokra a Valentin-napot, de magamat tartanám a legnagyobb s***ggfejnek, ha ezért elrontanám másért, meg beszólogatnék. Meg hát ugye alapból ki kérdezte a véleményem... Az meg, hogy egy ünnep milyen eredetű... azt nagyon bonyolult megmondani. Többen említették a keltákat. Eleve honnan számítjuk valami eredetét? Mert nyilván a kelták nem pont úgy ünnepelték, ahogy az amcsik, és mi azt vesszük át stb. Na és a temetői gyertyagyújtás? Az talán tőlünk ered? Fogalmam sincs, de hát Mexikóban is csinálják, ott még gitároznak is a temetőben, és hazáig kirakják az utat valamivel, hogy a szellemek hazataláljanak. Nem tudom, honnan ered a gyertyagyújtás, csak azt akartam mondani, hogy a szokások szétfejlődnek. Náluk van hozzá temetőben gitározás, sőt ott alvás is, nálunk nincs. Amúgy nekem az övék jobban tetszik, mert valahogy nem félnek a haláltól, meg nem keseregnek meg ilyenek. Nem riogatják egymást. (Ellenben a halloweennal.)

Szerintem amúgy a Halloween egy nagyon egyszerű ok miatt népszerű: mert a farsang gyerekes. Ha farsangon egy felnőtt ember is beöltözik, kiröhögik. De ha halloweenkor, akkor valahogy nem.


De az biztos, hogy aki beleköt ebbe, meg ténylegesen felhúzza magát ilyenen, az csak egy megkeseredett barom, és ez független attól, hogy én mit gondolok a halloweenról. Eleve bírom a turbómagyarokat, akik nem tudnak mondani Google-nélkül 3 Mikszáth-regényt.

2017. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy meg egy csomóan sz**rna rá. Én pl. újságíró vagyok, és már rég megírtuk a halloweenes cikkeket. Szerintetek a szerkesztőségben érdekelt valakit, hogy ki mit ünnepelt?
2017. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!