Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért utálja a halloween-t?

Figyelt kérdés

Illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy foggal körömmel ellenzi, hogy a magyarok ezt ünnepeljék. Én azt gondolom, hogy ez egy jó mókának tűnik, nem értem, miért nem akarják, hogy ezt a kis örömöt megéljék a fiatalok, ha már általánosságban elmondható, hogy bizony sajnos szomorú ország vagyunk. Szerintem Magyarország eltudna viselni egy szórakoztató, vidám ünnepet, mindenesetre az biztos, hogy ráférne.


Azt még szeretném hozzá tenni, hogy általában a busójárással jönnek, de azt nem tudom elképzelni egy nagyobb városban.



2017. jún. 13. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
92%

A foggal-körömmel eléggé túlzás... Szerintem inkább hidegen hagyja az embereket.

Az a gond ezzel az ünneppel, hogy Magyarországon nincs meg a kulturális beágyazottsága. Szinte egyik napról a másikra szakadt ránk. Egyértelműen nyugati minták követéséről van szó. Tehát nem a mi hagyományainkból ered, és ez joggal válthat ki ellenérzést egyesekből. Az meg alapvető jog, hogy az emberek hangot adhassanak a véleményüknek. Ezt nem szabadna elvitatni senkitől. Természetesen az ünnepléshez is megvan a joga azoknak, akiknek ez tetszik. Ha kellő kitartással csinálják, akkor mondjuk 50 év múlva már senki nem fog megütközni rajta. A magyarok hagyományosnak nevezhető ünnepei is újak voltak egykor...A karácsony is a "nyakunkba szakadt" a kereszténység felvételével. Aztán szépen beágyazódott a kultúránkba. Azt majd az idő dönti el, hogy a halloween beépül-e a kultúránkba. A jelek arra mutatnak, hogy az újabb és újabb generációknak ez már természetes lesz.

Tehát a magyarok egy része azért "utálja" ezt az ünnepet, mert derült égből villámcsapásként érkezett, ami -legyen szó bármilyen témáról- mindig nyugtalanítja az embereket. Ennek a "stressznek" a feldolgozása a kulturáltság fokától függ. Én például nem érzem magaménak a halloweent, de tiltakozni nem fogok ellene, ha mások ebben örömüket lelik.

2017. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
57%
Mert egyeseknel divat minden ilyesmit utalni, mert "fujj, kulfoldi baromsag". Mellesleg ezeknek a nagy resze szerintem kizart, hogy a busojarast valaha megunnepelte volna. Azt sem ertem, hogy a ketto miert zarja ki egymast, hiszen nem egy idoben vannak.
2017. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
76%
Én nem zeretem a halloweent. Valami olyasmi miatt, amit az első ír. Nekem azt tanították gyerekként, hogy mindenszentekkor/halottak napján "csendben vagyunk", úgy értve, hogy aznap nem hallgatunk hangosan zenét (úgy, hogy az utcán is hallják), nem bulizunk, ilyenek. Ezek után nekem fura, hogy aznap tartsunk egy hatalmas partit, beöltözve, édességet gyűjtve, miegymás.
2017. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
21%

Lehet derült égből fasírtozni meg magyarázkodni, hogy szomorúság kontra vidámság, de... a nagy helyzet az, hogy a legtöbben azért utálják, vagyis utasítják el az ünneplését, mert nem magyar ünnep. Sőt, mocskos amerikai ünnep!


Hát gondolod, hogy ott ahol... Nagy Magyarország térképpel tapétázták ki a lakást, a tetőn legalább fél tucat nemzeti lobogó díszeleg, ott ahol, semmi külföldi dolgot - kivéve lengyelt, mert ők puszipajtások - bottal sem piszkálnak meg, a kutya meg elugatja a himnuszt minden vendégnek, és a hétvégi program az ecset hajú cosmopolitan("libsi" trógerul) fiatalok verése... fogják tartani a Halloweent?

2017. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
57%
Amerikai idiótizmus és a fiatalok tátott szájjal nyelik, ami amerikai.
2017. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
91%
A háború előtt volt hasonló magyar szokás is! A gyerekek Aprószentek napján maskarába öltöztek, egy nyaláb venyigével mentek a gyerekes házakhoz. Ott a gyerekeket megvesszőzték (finoman) és kaptak diót, almát, süteményt ajándékba. De említhetném a Betlehemezést is.
2017. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
57%

Én nem utálom, de nem is akarnám, hogy Magyarországon ünnepnap legyen és mint Amerikában csoki vagy csalunkozzanak a gyerekek.

1, nem magyar ünnep

2, aki maskarázás miatt akarja annak ott a farsang

3, aki az édesség miatt annak ott a húsvét

Szóval miért is kéne nekünk a Halloween? Aki meg nem tud meglenni nélküle menjen olyan országba ahol ünneplik.

2017. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
A húsvét és a karácsony sem magyar ünnep, sem a szilveszter...
2017. jún. 13. 16:06
 9/63 anonim ***** válasza:
68%
A Halloween nem amerikai unnep, csak mondom...es nem egy napon van sem Mindenszentekkel sem a Halottak napjaval, szoval nyugodtan meg lehet tartani mindegyiket. Termeszetesen nem kotelezo, de nem ertem, miert kell kritizalni azt, aki unnepli.
2017. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
50%

Halloween NEM Halottak napjával esik egy napra. És ősi, vallásos eredetű, európai eredetű ünnep, de a magyarnak nem szokása, hogy bárminek utána olvasson. A magyar csak fröcsögni képes, hogy fúj, nyugatmajmolás, meg hülye amerikai szokás, meg kegyeletsértés, a Valentin nap meg csak lehúzás, az is hülye amcsi szokás, bla bla bla, menjen inkább mindenki Luca széket faragni... de persze akik ezen hőbörögnek, azok a szép magyar szokásokra is jó magasról sz**nak, az ősi magyar ünnepekről meg lila fingjuk nincs, csak imádják elrontani mások örömét meg elégedetlenkedni. Valaki boldog mer lenni, miközben ők nem azok? Mocskos hazaáruló, hülye libsi, nyugatmajmoló... hogy meri jól érezni magát?

Szánalmas a magyar nép, egymás torkát is átvágják, ha a másiknak valami éppen jobban sikerül.

És nem, mielőtt bárki szépen felkérne rá, nem fogok eltakarodni innen, ahogy a nagymagyarok szokták ugatni, nekem itt nagyon jó, és ellentétben veletek, én tudok örülni bármilyen ünnepnek és megférek másokkal meg mások szokásaival.

Majd ha barbár, kannibál, emberevő sátánista szertartásokat akar itt valaki tartani, akkor az ellen én is ki fogok állni, de a Halloween egy nagyon szuper buli, a gyerekek mind imádják, beöltözni mindenki szeret, a csokit is mindenki szereti, nem értem, mi rosszat látnak ebben. És ismétlem, NEM egy napon van a Halottak napjával, ami egyébként is katolikus ünnep, így nem kötelező mindenkinek a temetőben ácsorogni és 15ezer forintért vett csicsás mécsesekkel mutogatni, hogy mekkora keresztény.

2017. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!