Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos, hogy amim van, abban a...

Jogos, hogy amim van, abban a rosszat látom?

Figyelt kérdés

Mostanában problémák vannak a munkahelyemmel (mostanában... kb. nyár eleje óta), úgy néz ki, hogy most már tényleg el kell jönnöm onnan. Másik munkahely nincs kilátásban, hiába keresgélek.

Amióta ez van, elég gyakran rossz a kedvem. A párom mindig mondogatja, hogy örüljek annak, amim van, de egyszerűen mindben a nehézséget látom.

Pl. van egy autóm.. oké, hogy megy, használom, de több éve folyik belőle az olaj, azt se tudom megcsináltatni rajta, meg a félretett pénzemből fizettem rá a biztosítást. Van még egy örökségből vett házam, aminek a felújítására már több, mint egy éve minden pénzem rámegy, és még egy széket se vettem bele, nem hogy rendes bútorokat. Ezen kívül fizethetem a rezsit egy olyan házra, amiben nem is lakom, és még egy darabig nem is fogok.

Kívülről szépnek látszik, de elegem van belőle, hogy minden a pénzt viszi, főleg egy olyan helyzetben, amikor úgy néz ki, hogy munkám sem lesz. Hiába tudom, hogy van, akinek kevesebb van, de nekem attól, hogy van, csak gondot okoz. Mit tegyek, hogy kicsit pozitívabban lássam a dolgokat?


2017. okt. 11. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
jogosan látod borúsan a dolgaidat, de te akartál tanár lenni.
2017. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha évek óta folyik a kocsidból az olaj, azt évekkel ezelőtt kellett volna megcsináltatnod, amikor még nem volt gond az állásoddal.

"a félretett pénzemből fizettem rá a biztosítást" Én a párod helyében egy együttéléses párkapcsolatban ezt kifizetném. Lehet, hogy öt év múlva te fogod őt kisegíteni. Végül is egy kapcsolatban össze kell tartani és segíteni egymást.


A házfelújítást nem lehet félbehagyni? Ha nem romlik a ház állaga tőle, akkor én ezt tenném. Majd ha ismét lesz állásom, akkor befejezném, aztán majd lesz bútor is benne szépen, lassan. De ha közös jövőt terveztek, akkor ez úgyis közös otthonotok lenne, nem? Miért ne költöznétek be, amint lehetséges lesz?


Nyilván van hátránya annak, hogy most állás nélkül vagyontárgyaid vannak, melyek fenntartása pénzbe kerül, de ha lesz állásod, akkor ennyivel mégiscsak előrébb leszel.

A legfontosabb tehát, hogy állást találjál. Végig kell gondolnotok azt is, költözést mernétek-e vállalni, vagy átképzéssel lenne-e esélyed munkát találni.

A megoldandó feladatra koncentrálj, ne a meglévő problémákra!

2017. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tanár vagyok, csak nyáron tudtam meg :)

Igen, akkor kellett volna, de voltak más bajai is, és (sajnos) azokat vettem előbbre.. úgyhogy már legalább nem rohad ki alólam, "csak" az olaj folyik.

Mindenképpen keresek munkát, csak nem olyan egyszerű, mert a jelenlegi végzettségemmel nem találok munkát, ahova meg szalagmunkára jelentkeztem, oda túl sok (igen, van ilyen..)

2017. okt. 11. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!