Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elengedni a vágyakat?

Elengedni a vágyakat?

Figyelt kérdés
A buddhizmus szerint akkor élhetünk teljesen boldog életet ha elengedjük a vágyainkat. Erről mi a véleményetek?
2017. okt. 11. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja a Biblia szerint meg szenvedj csak nyugodtan majd a mennyben minden jobb lesz pff...
2017. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem a vágyakat kell elengedni. Ha azokat elengeded akkor neked az is elég lesz ha lefekszel a földre és meghalsz.


Azt kell elfogadni, és örülni annak ami van. Az hogy nincs beteljesülve a vágyad nem szenvedésként megélni.

Tehát elfogadni azt, hogy nincs meg az amire épp vágysz, és élvezni így az életet.


Tehát nézzünk egy szingli srácot, aki nagyon akar barátnőt. Szenvedésként éli meg azt, hogy nincs neki barátnője, ez miatt csak azért akar barátnőt hogy elmúljon a szenvedés, és nem azért mert beleszeretett a másik személybe.

Az lenne az ő dolga, hogy elfogadja hogy nincs barátnője, és így boldognak lenni, majd amikor lesz barátnője akkor mégboldogabbnak lenni. Megtanulni kiélvezni azt hogy nincs.


Mindenkinek vannak vágyai, sokan viszont már elvárják hogy meglegyen az amit elképzeltek, és amikor nincs meg csak szenvednek. Tehát egy fájdalmat generálnak maguknak, és szenvednek amiért nincs meg az amit akarnak.


A fájdalmat kell elengedned, elfogadnod hogy nincs, de attól még örülsz ha lesz.

2017. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most hogy jön ide a biblia?
2017. okt. 11. 18:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Az első hozta föl pedig sztem 1 szót nem olvasott belőle.
2017. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocsi offért, szeretek képletes fogalmazni.
2017. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jogos. A vágyak alapja a hiány, a nincs. Ha nincs nincs akkor van. Nyugalom, vagy öröm ès boldogság. Ezek látszódnak is annak az embernek az èletèben aki boldog. Nem azèrt boldog mert van valamilye, hanem azèrt, mert nincsenek vágyai. A boldogság folyton változik körülöttünk, ha bármelyik rèszletèt megpróbáljuk megtartani, ha ragaszkodni kezdenènk hozzá, a boldogságot szakítanánk meg. Ismèt a hiány sugározna belőlünk. Mert bármi is van az èletünkben látszólag, az csak egy villanása annak ami bennünk ènekel.
2017. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásèrt.
2017. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyet értek vele. "Vágyok erre, vágyok arra". És? Ha megvan, attól jobb lesz? Egy ideig igen, de örökön örökké nem, mert megszokottá válik.
2017. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igaz, az emberi vágyakat soha nem lehet kielégíteni, csak akkor ha megáll és azt mondja, hogy elég, és nincs több vágya, nem kell neki több, a fejletlenebb ember az X5-ös BMW után és a 120négyzetméteres luxuscikkekkel telipakolt kertesház után tud megállni, a fejlettebb pedig ennek a töredékénél. Nem áltatom magam, én se vagyok még elég fejlett és én is élvezem a luxuscikkeket és jobban örülnék a jobbnak, vagyis nekem még vannak vágyaim.
2017. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy vannak. A legtöbb embernek egyenesen őrültsèg lenne úgy tekinteni az èletre, hogy ne legyenek vágyaik.
2017. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!