Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék introvertáltabb?

Hogyan lehetnék introvertáltabb?

Figyelt kérdés

Eléggé otthonülő személyiség vagyok, nem nagyon szeretek eljárkálni, csomó osztálytársam megy kocsmába, buliba, stb suli után, én meg azon vagyok hogy minél hamarabb hazajussak és beülhessek a kényelmes fotelembe filmezni, gépezni, zenét hallgatni, esetleg kutyát sétáltatni stb. Sokszor mondják rám hogy "nincs életem" mert nem járok el bulizni, de elég félénk vagyok és csendes, nehezen barátkozok új emberekkel. Suliban is ha valakivel beszélnem kell, válaszolok neki, aztán annyi, nem tudok mit mondani. Többek között ezért nincs még barátnőm se, mert nem tudom mit mondjak, nem akarok bunkót mondani vagy tolakodni vagy ilyenek, de nem igazán tudom a határokat h mit szabadna és mit nem. Hagytam már ki így lehetőséget barátnőre, hogy tetszettem neki, de nem akartam kezdeményezni mert minek, úgyis elutasít. Hogy tudnék ezen változtatni? Hogy tudnék kicsit magabiztosabb és nyitottabb lenni másokkal?

17f



2017. okt. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahogy értelmetlenūl fogalmaztad meg a kérdést. Introvertáltabb?
2017. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké hivatalosan is fogyatékos vagyok, extrovertáltat akartam írni csak összekevertem xd
2017. okt. 12. 11:57
 3/9 anonim válasza:

Probalj meg nyitni masok fele, kezdj el beszelgetni padtarssal, osztalytarssal, satobbi, biztos vannak emberek, akikkel vannak kozos erdeklodesi korotok, peldaul film, jatekok... Ez elso lepesnek jo, ha hivnak valahova, fogadd el es menj el. Ne foglalkozz azzal, hogy bunko vagy e, a bunko es a vicces embert csak a hangsuly valasztja el egymastol

A lenyeg az, hogy ha te nem nyitsz, akkor masok sem fognak kozeledni hozzad, nem azert, mert nem kedvelnek, hanem azert, mert azt gondoljak, hogy nem erdekled oket.

Ha a kommunikacio nehezen megy, gyakorolj, szulokkel, testverekkel, kutyaval, macskaval, a hazi pokkal, vagy probald el tukorbe. Ha felsz, mit fogsz mondani, gondold ki magadban eloszor. A lenyeg, hofy ez rajtad all csak ne becsuld le magad

2017. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ha kerdezoskododol, azt valszeg nem tolakodasnak fogjak venni, hanem erdeklodesnek. Gondold ki, hogy mik azok a temak, amikrol tudnatok beszelni, es ugy kezdj bele

Filmek, jatekok, zenek, emberek, tanulnivalo, az idojaras, barmi

2017. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előszöris nem vagy hivatalosan fogyatékos,ne kritikus szemmel tekints magadra . Előző leírta mit tegyél ezenkívül.
2017. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim csak kevés, és elég távol laknak, ezért csak ritkán tudok velük találkozni. Ezért szeretnék valahogy javítani ezen mert így az idő nagy részében egyedül vagyok. Minden osztályban vannak olyan emberek, akikkel pl ha az a feladat, hogy válasszatok párt, akkor automatikusan egymásra néznek. Na ez az ami nekem nincsen. Igazából mindenkivel jóba vagyok, nem utál senki vagy ilyesmi, csak pl ha ilyen van mindig pár nélkül maradok. Meg padomban is egyedül ülök stb
2017. okt. 12. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, mikor írják, hogy "kezdj el beszélgetni.."

MOST ÍRTA, HOGY NEM TUD BESZÉLGETNI!

Ez nem úgy megy, hogy eddig csendes vissza húzódó voltam, de mivel többen is mondták, hogy legyek beszédesebb, közvetlenebb, ezért másnap úgy megyek be a suliba, hogy mindenkivel lepacsizok, meg átkiabálok a folyosó másik végébe egy idegennek, hogy "mizu?" ..

Először arra kéne rájönni, miért vagy ilyen?

Azért, mert félsz a visszautasítástól?

2017. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem leginkább azért, igen. Sokszor volt benne részem és nem igazán van kedvem több alkalomhoz ha nem muszáj...
2017. okt. 12. 17:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem introvertáltság, hanem a kommunikáció hiánya. Számítógép mellett cseperedtél, nem tanultál meg normális emberi nyelven kommunikálni, nem tudsz viselkedni, nem ismered a testbeszédet, nem tudsz hangulatilag a környezetedhez alkalmazkodni.

Ezen csak úgy tudsz segíteni, ha erőlteted. A kudarctól pedig nem félj! Járni is úgy tanultál meg, hogy eggyel többször próbáltál meg felállni, mint ahányszor seggre estél. Most sincs nehezebb dolgod, mint akkor volt. Próbálkozz, figyelj és tanulj.

2017. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!