Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szóltok valakinek ha...

Ti szóltok valakinek ha fiatalabb, hogy ha letegez vagy tiszteletlen?

Figyelt kérdés
Pl egy 20 éves odaszól nektek pl ha ti vagytok 40 évesek hogy szia. Akkor visszaszóltok ,hogy ,,fiam ne tegezzél mert apáddal vagyok egy idős" vagy vmi hayonlót még ha nem is ebben a formában...??
2017. okt. 13. 06:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

#10. vagyok

A korom lemaradt, pedig oda akartam írni.

21/f

2017. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Lehet sznobnak tűnök, de én ha látom, hogy az illető bő 10évvel idősebb nálam akkor inkább magázom. Egy étteremben dolgozok, ott ha belép egy férfi, nő, vagy egy család mindannyiuknak "Jó napot Kívánok!"-kal köszönök, és ha odahívnak az asztal(uk)hoz magázom, hogy mit szeretne, miben segíthetek, esetleg hozhatok Önnek valamit? (Ha családban van kisgyerek akkor még a gyereket is ifjú úrnak, fiatal úrnak, ifjú hölgynek hívom. Törzsvendégek már mondták nyugodtan magázhatom őket, de egy ismeretlen 60-70éves bácsinak/nőnek nem tudok sziával köszönni. Bár mint írták hivatalos ügyekben inkább magáznék, akár még éttermekben is-én 18 éves vagyok, én pl. nem mindig szeretem ha magáznak, de egy résznél még "tetszik" is.

Tiszteletlenségért mindenképp szólnék, esett már meg velem, hogy szürkületben nem ismertem fel a tanárom és hellóval köszöntem. Miután leesett, hogy ki ő bocsánatot kértem, de azt mondta nem zavarja, hisz nem is láttam.

2017. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

Törzsvendégek már mondták nyugodtan TEGEZHETEM

Bocsánat, hirtelen elírtam

2017. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Engem nem szokott zavarni.
2017. okt. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10%
Én 22 vagyok, és eladóként dolgozom. Előfordult már, hogy egy fiatalos vásárlónak sziával köszöntem, és jó napottal válaszolt. Tehát nem szóltak érte, hogy ne legyek tiszteletlen, de utána már nem magáztam. Így finoman lehet jelezni, ha nem akarod, hogy tegezzen. :)
2017. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%
Engem az idegesített, mikor 15 évesen rámszólt a 30-40 éves, hogy tegezzem, ne sértsem már meg.
2018. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
20 éves már simán tegezhet 40 évest... De ha egy 20 éves gyereknek 40 éves apja van, akkor az apja korán kezdte.
2018. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!