Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokat a férfiakat, akik az...

Azokat a férfiakat, akik az életnek a könnyebb utat választják és nem akarnak felnőni és szüleiktől elköltözni, azokat irigységből szidják?

Figyelt kérdés

Igen 38 évesen szüleimnél lakok, egyszerű munkám van, nem gebedek bele a munkába, jól elvagyok. Igen nem kell lakáshitel fizetésével bajlódnom, igen nem kell megteremtenem az albérletre a pénzt, nem élek egyik napról a másikra, mert szüleim segítene.

sok megjegyzést hallottam hogy nőjek el költözzek el stb., főleg ismerősöktől hallom ezeket. Sose értettem miért baj ez és egyáltalán mi közük hozzá, miért mondogatják ezt, de itt is a GYK-n is nagyon támadják az ilyen embereket.


2017. okt. 13. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Sok esetben a szülőktől függnek, életképtelenek, és ha elveszítik majd a szüleiket, akkor nem lesznek képesek önállósodni, eltartani magukat.
2017. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Ez hülyeség, ha muszáj lenne teljesen el tudnám magamat tartani.
2017. okt. 13. 18:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják mert egyszer lekell válni a köldökzsinórról. Én imádom a szüleim, jó fejek , de 23 évesen összeköltöztünk a párommal. Féltem hogy élünk meg, mi lesz stb.. Valahogy jó volt érezni hogy ez az én házam, ha főzök eszünk ha nem akkor nem. De senki nem mondja mosogass el, pakolj el magad után. Valahogy felnőttem. Megtanultam a pénz értékét. Soha nem szórtam otthon sem. Csak megértettem apum miért mondta hogy kapcsold le a villanyt ha kijössz nem te fizeted a számlát. Hát igen, a sajátomban már több mindennel spórolok. Tudom mit jelent az udvart rendben tartani. Otthon olyan természetes volt hogy el van mosogatva, le van nyírva a fű. Rendben van az udvar. Nem az látszik ha megcsinálod, az látszik ha nem. Pl otthon nem volt háziállatom mert a szüleim nem akartak takarítani utána. Most van 2 kutya 2 macska. Felnőttem ennyi. Nem is szeretnék visszaköltözni én már önálló vagyok. Amúgy ha egy szülő támogatni akarja a gyerekét akkor támogatja akkor is ha külön megy. Azt írod nem élsz egyik napról a másikra. Mi sem akik különélünk.
2017. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
"Sok esetben", akkor Te kivétel vagy. Ha Téged, mint kivételt tekintünk, lehetséges, hogy ténylegesen irigység áll a háttérben. Akinek nehéz élete van, küzd a mindennapi megélhetésért, esetleg csupán a létszükség szempontjából fontos dolgokat engedheti meg magának, előszeretettel "lenéz" másokat, féltékeny lesz rájuk, azokra akiknek könnyebb boldogulniuk.
2017. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Engem az zavar az ilyen pasiknál hogy semmi ambíciójuk nincs. Nem tudnék így ellötyögni. Persze nem kell toronyóra lánccal, de nem árt ha több lábon állsz és azok nem a szüleid... Így magánéleted gondolom sok nincs...

Amúgy meg úgy éled az életed ahogyan neked tetszik, ne gyk-s kismamák unott délelőttjére alapozz😊😊

2017. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
te nem a könnyebbik utat választottad mert te alapbol egy luzer vagy és nem is volt más lehetöséged ezen kivul szerintem, senki nem irigy rád csak sajnálnak te szerencsétlen sose lesz se nöd se családod se semmid, és ha a szuleid meghalnak neked annyi, nem fogsz tudni egyedul létezni csak te gondolod azt hogy menni fog de nem fog.
2017. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Azért szidjuk ezeket az embereket ha közben meg beleszólnak abba hogy mi hogy élünk. Van egy "barátom" aki a nemrég vett új kocsimat leszólta csak azért mert francia gyártmányú és nem japán úgy hogy az ő 20 éves japán rozsdakupacát is a szülei tették a feneke alá. Egy vasat nem ad haza, abból él hogy unokabátyja cégénél néha bejár pár címkét felragasztani 10-20 ezer forintokért pár órára. Amúgy szülei tartják el. De néha mikor találkozunk kioktat hogy ő annyi pénzért tuti meg se mozdulna amennyiért én dolgozok. Na az ilyenek fel tudnak húzni. Ha csak simán döntés miatt vagy lehetőség hiányában valaki szüleivel él együtt, az nem az én dolgom. Semmi közöm hozzá és nem is érdekel. Ha neki így jó akkor nekem is. Csak ne oktasson már ki.
2017. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Hetes leírta az egyik nyomósabb okot. Nekem is van két ilyen ismerősöm, az egyik rokonlány, a szülei egy külön házat építettek a telekre neki, van egy nagyon laza részmunkaidős állása, amit az apja szerzett neki, és az apja hozza oda-vissza. Kaját nem kell vennie, takarító jár hozzájuk. Ezzel a rokonnal addig voltunk jól el, amíg ÉN nem kerültem kiszolgáltatott helyzetbe, munkanélküli lettem, háztartásbeli férfi, a barátnőm tartott el pár hónapon keresztül. És ez a lány (unokatesóm) ekkor kezdte el a nagy észosztást, hogy mennyire gáz, hogy a barátnőm tart el, ő önálló, nem szorul senki segítségére, örüljek neki, hogy van barátnőm (neki nemvolt). Nem is hallgattam tovább, nem beszélek vele azóta pedig gyerekkorunkban tinikorunkban nagyon jó barátságban voltunk.

A másik ilyen ismerősöm a tesóm, ő természetesnek veszi, hogy anya csinál mindent, adja neki a pénzt, közben ő nem ad haza pénzt. Ő sem megy el dolgozni akármennyiért, ezért nem is dolgozik. Anyám meg már nekem mondja, hogy nem bírja tovább. Közben tesóm is osztja az észt, hogy ki milyen lúzer, pedig csak tesped, ugráltatja a nővérünket. Én már vele sem beszélek. Kérdező, valamennyire felfogtad ennyiből, hogy ez nem irigység, hanem a legtöbb anyapapalakosztályos eleve magas lóról pofázik (te is), miközben sokszor egy bevásárlást képtelenek elintézni? Nem a bajba jutottak, mert van olyan is, aki kénytelen visszaköltözni, vagy mentálisan beteg. Kevesebb észosztás, több önkritika, bár az ilyenek tuti állandóan a mama dicséretét hallgatják otthon, nem hiába önteltek.

2017. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Sosem értettem, hogy felnőttnek hívják azt, aki pl.: túl van 2 váláson, hátrahagyott 2 gyereket. Szóval én nem b×nám se azt, aki 38 évesen a szüleinél él, se az általam vázolt szituban élőt sem. Mindenkinek kijut az életben.
2017. okt. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak az irigység, én is szüleimnél élek, sőt párom is itt él velünk, adott egy hatalmas családi ház, amiben kényelmesen elférünk, akkor most költözzünk el csak azért, hogy jajj, hát ne szüleinél éljen egy felnőtt férfi?
2017. okt. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!