Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy bárkiből...

Miért mondják, hogy bárkiből lehet bármi, amikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés
Mármint, nagyon kevesen végeznek el például egy orvosi egyetemet, rengetegen be sem jutnak, szóval akkor hogy van, hogy bárkiből lehet bármi, ha rengeteg dologhoz ész és tehetség kell?
2017. okt. 16. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent szó szerint venni.
2017. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közhely.
2017. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert bárkiből lehet bármi. A legtöbb megtanulható vagy fejleszthető.
2017. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én többnyire ezt a mondatot úgy értelmezem, hogy bármi lehet belőlem, amit csak szeretnék. Nyilván nem leszek orvos, mert nem szeretnék az lenni, agyi képességem sincs hozzá, meg gyomrom sem lenne.

Lehetnék tanár, vagy óvónéni, de nincs kedvem gyerekekkel foglalkozni, tehát lehetnék, de nem akarok.

Amikor azt mondom valakinek, hogy merj álmodni, bármi/bárki lehet belőled, abba beletartozik a saját énképe és elképzelése.

Megjegyzem én mérnök vagyok és azt vallom még bármi lehet belőlem. Mostanában pl. poénból kasszázok, mert a gyerekkori álmom az volt, hogy pénztáros legyek. Egy kicsit kiélem az álmaimat. Nem a pénzért csinálom (részmunkaidőben, heti csupán 10 órában dolgozom), hiszen jól kereső állásom van a szakmámban. Valóra váltom a gyerekkori álmom és nincs is ennél jobb érzés! Én ilyesmire mondanám, hogy bármi lehet belőlem.

2017. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még ahhoz is ész kell, hogy mások egyszerū kijelentéseit helyesen értelmezni tudd.

Elég paradoxon.

2017. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!