Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy aki...

Miért mondják, hogy aki divatos dolgokat csinál, annak nincs egyénisége?

Figyelt kérdés

Pl a kedvencei közt vannak népszerű könyvek, filmek, illetve mondjuk olyan ruhát vagy kiegészítőt is hord,amit mások is, plázában vásárol...

Olvastam már itt olyan kommentet is férfitől, hogy összegyűjtötte listára a legnépszerűbb filmeket az utóbvbi pár évből, és ha a kiszemelt lány abból csak egyet is látott, az kuka.


De manapság már képtelenség teljesen egyedinek lenni, illetve az egyediség nem is igazán ezen múlik


2017. okt. 13. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, de ez butaság. Csak mert az én egyedi ízlésembe beleillik pár népszerű dolog, miért lenne bármi baj velem? :D

Inkább az általad írt férfivel van baj, mégpedig óriási.

2017. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kommentelõs férfi példádra azt tudom mondani, hogy mindenkinek a maga döntése, hogy kivel kezd ki és kivel nem. Akinek nagyon fontos, hogy a barátnõje full-egyéniség legyen, abban nincs semmi rossz, nekem is van olyan ismerõsöm aki 100%-ban elítéli a tömeg ízlést.


Egyetlen véleményt nem kell így magadra vegyél.... Nem kell mindenkinek egytõl egyig megfelelni.

Igazi tucat embernek számít, aki csak népszerū filmeket néz, másra nem nyitott. De vannak átmenetek is, én semmi rosszat nem látok abban, ha valaki divatos dolgok felé IS írányul, ettõl még lehet egyénisége is, ha sajátos dolgokat követ, amihez nem a többség véleménye miatt vonzódik.

2017. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elég fárasztó lesz így, ha olvasol egy neked-nem-tetszõ véleményt és rögtön kiírod gyakorira...

Az egyéniséged fejlõdésének a része az is, hogy elfogadd, hogy a vélemények különböznek. Nem kell kiakadj arra, hogy most "atyaúristen annak a kommentelõnek az tetszik, ez meg nem"...

2017. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik az egyediség, de ha mindig elfogadja valaki a külsőség diktátumait (ízlésben, vágyakban, elfoglaltságokban, gondolkozásban), akkor nem enged teret a sajátjának. Eltemeti az egyéniségét, és a helyébe erőleteti a tömegkultúrát.
2017. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Az említett férfi még rosszabb, mint a "divatmajmok", akiket elkerülni próbált.


Ugyanis, ha valaki MINDENBEN a divatot követi, azt valóban nem az egyénisége vezeti. DE aki pedig mindig homlokegyenest a divattal szembemegy, azt is ugyanúgy hagyja, hogy a divat mondja meg az ő irányát! Csak ellentétes előjellel.

Csak az dönt igazán magától, aki tesz rá, hogy valami divatos-e van sem, ha neki tetszik valami, akkor tetszik.


Ráadásul elég ennek a pasinak a kiszűréshez az, ha a lány látott egy olyan filmet? Attól még, hogy megnézte, nem is biztos, hogy tetszett az a lánynak. Meg sem várta a vélemény nyilvánítást?

Elég szigorú a szűrője, de hát lelke rajta, ő dolga. De magáról tévesen gondolkodik, ha azt hiszi, hogy ő jobb a divatot követőknél. Rosszabb, mert ráadásként magáról azt hiszi, hogy ő bezzeg egyéniség.


Ha valaki igazán független lélek, akkor nem azzal fog törődni, hogy mások mit szeretnek, hanem a saját ízlésére hallgat, és magasról tesz arra, hogy másnak mi a véleménye.

2017. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 Szerintem attól, hogy valaki eldöntötte, hogy nem követi a divatot, még nem jelenti azt, hogy azt hinné jobb másoknál... Egyszerūen nem követi és kész.

Egyetértek abban, hogy gáz az, aki szembemegy a divattal, de lehet hogy neki nem az a szándéka, hogy szembemenjen, hanem az hogy kikerülje.


Szerintem félreértelmezhetõ komment, ezért elképzelhetõ, hogy a kérdezõ félreértelmezve írta ki.. Nem azt írta a kommentelõ, hogy ne nézzen népszerū filmeket.......


Valószínūleg a listája a nagyon-gáz népszerū filmekbõl áll, amit tényleg a legízléstelenebb emberek néznek és tényleg csak azért nézik, mert az volt terítéken a moziban.......


Ha olyan lista, ami az "Emoji Movie"-hoz hasonló filmekbõl áll, akkor megtudom érteni. Nekem is vannak ismerõseim, akik mondtak általános véleményt azokról, akik látták az Emoji-t. Ez most nem olyan, mint amikor "Keresztapát" nézel, amit mindenki ismer, de legalább jó film....

2017. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Először is, aki a kuka szót emberre használja, azt ne sajnáld.


Másodszor: az a férfi hülye, mégpedig mert nem tesz különbséget a dolgok között. Én pl. láttam az Alkonyatot, de ez nem jelenti, hogy szeretem is. Csak nem akartam egy olyan balf***sz lenni, aki nem látta, mégis utálja. A másik az, hogy nem mindegy, miért nézi. Ha azért szeretsz valamit, mert divatos, akkor valóban nincs egyéniséged. de ha a divat meg az ízlésed összetalálkozik, az oké. Én pl. szeretem a bőrdzsekiket. Mikor általános iskolás voltam, ezzel még kilógtam a sorból, ma viszont boldog-boldogtalannak az van (legalábbis műbőr). Innentől kezdve az is idióta, akinek most dafke mégse tetszik, mert mások megszerették. Szóval attól, hogy valami divatos, még nem rossz szeretni. Egyéniség akkor vagy, ha akkor is "továbbszereted", mikor az a dolog már lecsengett. Én pl. nagyon szeretem a Bon Jovit, de ők 30 éve voltak divatosak, illetve az It's My Life környékén. Meg a Vissza a jövőbe is divatos volt, de én ma szeretem, mert film idősebb nálam. Nem baj, hogy olyat szeretsz, ami divatos, az viszont tényleg felszínesség, ha csak olyat szeretsz, ami divatos, illetve csak azért szereted. Azt hiszem, Coco Chanel mondta, hogy a divatot árulják, de a stílus a tiéd. Lehet, hogy nem így szól, de ez a lényege. Nekem pl. tetszik az a haj, ami alul fekete, fölül szőke. Egyszer kiírtam a kérdést, hogy olyat otthon is lehet-e festeni, vagy csak fodrász tudja, és mindenki azt válaszolta, hogy úristen, az 10 éve volt divat, most az ombre megy. Visszaírtam, hogy én nem ezért akarom, engem nem ez érdekel, és nem ezt kérdeztem, és még nekik állt feljebb, hogy 3-an azt mondják, hogy nem divat, és még én szájalok. Csakhogy én 1x sem kérdeztem. Na, ez felszínesség. De mondom, simán van olyan, hogy a divat meg a valós ízlésed találkozik. Az vszont fur,a hogy ma azok a nők is derékra kötött bőrdzsekivel járnak (ami egyébként a bőrdzseki életét lerövidíti, de mindegy..), akik régen emiatt kinevettek másokat. Manapság minden Justin Bieber-rajongó szakadt gatyában jár, régen meg a rockereket fújolták érte. A világ változik.


A harmadik dolog: a férfi összeírt egy listát a dolgokról, amik menők. Értem én, hogy aki nem él burokban, annak van egy képe arról, hogy hol mi menő. De én pl. olyan társaságban forgok sokat, ahol Marcel Proustot meg Tolkient olvasni menő meg Sírhant műveket és Dowton Abbey-t nézni, és én pl. utóbbi kettőt nem szeretem. Sznobbá is lehet ám válni.

2017. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A kommentelõs férfi példádra azt tudom mondani, hogy mindenkinek a maga döntése, hogy kivel kezd ki és kivel nem. Akinek nagyon fontos, hogy a barátnõje full-egyéniség legyen, abban nincs semmi rossz, nekem is van olyan ismerõsöm aki 100%-ban elítéli a tömeg ízlést. "



Erre meg azt tudom mondani, hogy én tiniként voltam ilyen, de aztán elhagytam ezt a dolgot. Félreértés ne essék, ma sem a tömegembereket szeretem. De rájöttem, hogy a sok egyéniség között rengeteg van, aki igazából szívesen meghallgatna 1 db Bieber-dalt, vagy van egy bizonyos ruha, ami tetszik neki, de azt se veszi fel, mert az már egy másik szubkultúra része. vagy nem nevet egyetlen jó poénon, mert egy olyan filmben volt, amit ő nem szeret. Ez a feszes önmegtartóztatás pedig már a másik véglet. Legyen valakinek egyénisége, ez szerintem is fontos, de nem attól lesz egyéniség, hogy még magát is megfosztja attól, ami tetszik neki. Én pl. rocker vagyok, főleg klasszikus rockot hallgatok, de pár éve nagyon megszerettem a Savage Gardent, és az énekesét Darren Hayet, illetve Mikát. Vannak rockerek, akik ezt nem értik, de én meg nem azért hallgatok zenét, hogy a haverjaim értsenek bármit.

2017. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még valami: én pl. ismerek egy srácot, aki szereti az Alkonyatot, de maga is tudja, hogy gagyi, ő maga mondta, csak ő szereti a könnyed filmeket, saját bevallása szerint. Nem azért néz tv-t, hogy gondolkodjon. De amúgy nagyon művelt a művészetekből, egy sereg együttest, festőt és költőt ismer, akiket mások nem, és olyan Füst Milán-verselemzést lenyomott egyszer, hogy csak néztem.
2017. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem amúgy olvastam az illető férfi kommentjét, és tényleg bunkó volt, nem csak félreérthető. mert eleve ez a szó, hogy kuka. tudom, hogy a gyakorin ez most népszerű, de hogy lehet emberekről így beszélni?
2017. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!