Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet e dohányozni a ház...

Racska1974 kérdése:

Lehet e dohányozni a ház bejáratánál?

Figyelt kérdés
10 Emeletes házban lakom. Két kicsi gyerekem van. Amikor vittem le a gyerekeket, a ház bejáratánál egy középkorú házaspár dohányzott. Megkértem őket, hogy ne az ajtóban dohányozzanak, mert ezzel másokat zavarnak. 10 méterre az épülettől volt egy pad és több olyan kuka ami alkalmas a cigeretta kidobására. Tényleg normálisan kértem meg őket. A legnagyobb megdöbenésemre aggresszívan reagáltak. Szerintük nekik joguk van az utcán!!! dohányozni!!! A végén már verekedéssel fenyegetőztek. A kérdésem: hol kezdődik az utca? A lakóépületekre nem vonatkozik az 5 méteres szabály?

2017. okt. 17. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Itt a szabály:

[link]

Az 5 méter közintézmények, megállók és játszótér területén érvényes szabályozás, kivéve, ha az épület bejáratára Tilos a dohányzás jelzés van kifüggesztve.


Esetleg egyeztess a közös képviselővel, hogy lehet-e, és tudna-e ilyet kihelyezni.


Attól még, hogy talán szabad ott dohányozni, kulturált ember nem teszi. Tehát vitathatatlanul bunkók az illetők.

2017. okt. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Megértem, hogy zavar, engem is irritál, hogy a ház bejáratánál dohányoznak, bemegy a füst a lépcsőházba, illetve nem lehet ablakot nyitni, mert bejön a füst, én sem tudom megérteni, miért nem tudnak 20 métert sétálni a parkig, ahol pad is van...
2017. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem érnek a táblák, mert ugye ki tartatja azokat be..., mire jönne hatósági közeg-tudjuk, ezért sem mozdulnak meg, addigra füstje sem lesz az ügynek...
2017. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, a bunkó nem tartja be a táblát, de már lenne mire hivatkozni.
2017. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Siman lehet. Szabad orszag.
2021. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!