Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire etikus a lépcsőházban...

Mennyire etikus a lépcsőházban, liftben, erkélyen dohányozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a mi lépcsőházunkban is vannak páran, akik vagy a lépcsőházban, vagy a liftben dohányoznak, és vágni lehet a cigifüstöt.

Már tele van ragasztgatva a liftajtó is meg a folyosó is minden emeleten, hogy tilos a dohányzás, meg a liftben nem szabad dohányozni. Voltak, akik értettek a szóból, de páran még mindig csinálják, és szabályosan meg lehet fulladni a füsttől.

Hiába szóltunk nekik, szerintük "semmi közünk hozzá, foglalkozzunk a saját dolgunkkal", az egyik 2 gyerekes anyuka meg az egyik rá szóló lakóra förmedt, hogy mi milyen bunkók vagyunk, hogy még ezt az egyetlen kis örömét is elvennénk tőle, meg ő a lakásban nem fogja szívni, mert a gyerek köhög tőle.


Több ismerősömnél is hasonló problémák vannak a lépcsőházakban, erkélyeken. Nálunk sem bírják ki azt a fél percet, míg leérnek lifttel a 3.-ról a földszintre. A közös képviselőnek szóltunk már többször is, de ő is azt mondta, hogy a figyelmeztetéseken kívül nem tud velük mit csinálni, igazából szerintem nem érdekli a dolog.

Van egy ismerősöm, aki azért költözött el egy albérletből, mert az alatta lakó házaspár kb óránként kijárkált az erkélyre dohányozni, és zárt ablaknál is simán érezni lehetett a füstöt. Nem hatott se a szép szó, se a fenyegetés, se a főbérlő figyelmeztetése, mert ő szerintük "nekik ehhez joguk van, ha nem tetszik, adnak orrcsipeszt".


Szerintetek mennyire "elnézhető" vagy "tolerálható", ha valaki a lépcsőházban, liftben, erkélyen dohányzik úgy, hogy kérésre sem hagyja abba, vagy megy máshova?

Ti hogy oldanátok meg a helyzetet ha a szép szó nem segít?

Volt hasonló problémátok?


Vagy a dohányzóknak van igaza?



2017. jún. 26. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

[link]


A törvény szerencsére melletted áll :)

2017. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Ötletadó

Segítség:

[link]

2017. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
2017. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire. Szerencsére ha neki alttad tetszik cigizni, neked meg tetszhet felette vizet kionteni az ablakon, úgysincs egymáshoz semmi kozotok. Másrészt ha nem félsz konfrontálódni, ott ahol tiltott, en simán nyakon boritanam egy kancso vízzel, elvégre tűzveszélyes. Jah es igen, dohányzom. Megis szerintem igénytelen ezt zárt térben csinalni, akar autó, akar lakás, de még kb. sörsátor is.
2017. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Semennyire. Mondom ezt dohányosként. Mert az ember függetlenül attól lehet paraszt vagy nem paraszt, hogy dohányzik-e vagy sem.

Kocsmában nem lehet, rendben. Megállóban nem lehet, rendben. Lépcsőházban ne lehet, rendben. Liftben nem lehet, egyértelmű, hiszen annak a szellőzése a béka feneke alatt van.

Ha az utcán dohányzok és kisgyerekkel jönnek szembe velem, olyan messze kerülőm ki őket, amennyire csak lehet. Több ilyen esetben nézett meg alaposan az anyuka, majd halál nyugodtan gyújtott rá a babakocsis gyerek fölött... Na, ami engem illet, az ilyen emberektől rosszul vagyok.

Az erkély más történet, hiszen nyílt helyről van szó, ráadásul a lakás része, azt csinál rajta a lakó, amit akar, abba sajnos senkinek nincs beleszólása, amíg nem gyújtja rátok a házat.

2017. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erkélyen / saját lakás ablakában teljesen normális, liftben veszélyes, lépcsőházban meg bunkóság.
2017. jún. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
82%

Tegnapi jelenet:


Tömött villamos megálló, eső szakad, ember meg beáll bagózni a tömeg közepére. Mikor valaki rászólt hogy igazán észrevehetné magát akkor még ő volt felháborodva hogy "hát az esőn cigizzek?"


Torkán kellene lenyomni a cigit 1-2 embernek megtanulnák hol a helyük.

2017. jún. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalataim sajnos azt mutatják, hogy a legtöbb ilyen csőgyökérrel nem lehet sok mindent csinálni. Sajnos nekünk is csak az működött, hogy taplók voltunk velük. Mikor panelban laktunk nálunk is volt hasonló probléma én a mai napig nagyon nem bírom a cigifüstöt, gyerekkoromban meg egyenesen köhögőroham jött rám tőle. Volt két vén asszony meg az egyikük fia akik állandóan a lépcsőházban bagózott. Az egyiket megkértük szép szóval, hogy fejezze be nála használt. Viszont a másik képen röhögte anyát és még el is hordta mindennek meg ő már itt él 20 éve neki nem mondja meg senki mit csináljon. Érdekes módon mikor apa beszélt vele másnap és megígérte neki, hogyha még egyszer rágyújt a liftben vagy a lépcsőházban megeteti vele meg a rohadt kölykével az összes dohányukat akkor leálltak.
2017. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemdohányzóként az erkélyen / ablakon kihajolva dohányzással nincs bajom, mert nem zárt térben van, és úgyis elfújja a szél valamikor.


De lépcsőházban, liftben... áááááááááá. Ne már. Nem igaz, hogy vki ennyire ne tudja visszatartani a cigivágyát, hogy muszáj a lépcsőházban, liftben...

2017. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Én azt nem értem, hogy a dohányos nem akarja összebüdösíteni a saját lakását, ezért az erkélyen dohányzik, emiatt a felsőszomszéd lakását meg nyugodt szívvel bebüdösíti.
2017. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!