Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A filmekben miért harapnak az...

A filmekben miért harapnak az emberek kendőt/rongyot, ha valami nagy fájdalmuk van?

Figyelt kérdés
Hallottam azt a variánst, hogy csökkenti a fájdalmat, de még akkor sem értem. Attól, hogy a fogaimmal szorítok egy 'ruhadarabot', miért lenne kisebb a fájdalom, vagy miért tűrném jobban. Vagy ez csak amolyan filmes trükk, a látvány kedvéért, hogy a nézők jobban átérezzék a szereplő fájdalmait?

2017. okt. 20. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert abba jól bele lehet ordítani a fájdalomtól úgy, hogy a körülötte lévők ne süketüljenek meg.
2017. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Hogy ne a nyelvüket harapják (le).
2017. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Egyrészt megosztja a figyelmed, kevesebb jut a fájdalomra, mellesleg meg tényleg nem olyan zavaró mintha üvöltöznél.
2017. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

ahogy a kettes írja.

ha olyan szintű a fájdalom,akkor leharaphatja a nyelvét,szétharaphatja a száját,vagy a szájzár miatt kárt tehet a fogaiban.

2017. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy ne nyelvét hrapja el.


Az epilepsziás szájába sem azért teszel pénztárcát pl. roham alatt, mert fáj neki (hisz eszméletlen olyankor), hanem hogy ne harapja le a nyelvét.

2017. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok. Hát komolyan nem hiszem el,hogy itt mindenki karót nyelt. A kérdés filmes dologra irányult, írtam egy opciót, nyilván tudom, hogy nem igaz, amit írtam.

Manapság pedig hatalmas fájdalom esetén nem tesznek rongyot az ember szájába. Egy kis poént sem lehet elereszteni?


Aki epilepsziás rohamot kap, annak nem a fájdalomtól támasztják ki a száját, hanem mert megfulladhat, ájulásnál szintén, aki percekig nem tér magához, ezért húzzák ki a nyelvet.


A filmekben még egy liter pálinkát is megitatnak velük,mielőtt kiszedik a golyót, nem?! :)

Ezt is lehet lepontozni. :/

2017. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!