Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenézendő, ha felnőttként...

Lenézendő, ha felnőttként semmi megtakarításom nincs? 24L

Figyelt kérdés

Mindketten egyetemistàk vagyunk a férjemmel, külföldön élünk, diákmunkàból tartjuk fenn magunkat.

Én 1 évvel ezelőttig teljes àllàsban dolgoztam, amit tudtam, félretettem, abból fizettük ki az esküvőt, ill az iskolai dolgaim (bérlet ill tandíj fél évre), így most nincs megtakarítàsom. Ő 3 éve tanul, idén màr végez, èn még csak idén kezdtem (tavaly még le kellett tennem egy nyelvvizsgàt, arra tanultam, ill dolgoztam).

Szóval, most mindkettőnknek van úgy 1000-1000€ megtakarítàsa, de azon felül semmi. Havi 200€-t tudok félretenni diákmunkàból, ami édeskevés.

Férj februártól 1000€-t meg tud majd takarítani, de ameddig nem lesz nekem is 8 óràs munkàm, addig ugye a megtakarítást külön vezetjük.

Lemaradva érzem magam, mikor làtom, hogy sok korombelinek màr hàza, autója, Ft milliós megtakarítàsa van, nekem meg még nagy semmim.


2017. okt. 21. 08:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem tudtak kitaníttatni a szüleim, 20 évesen külföldre mentem dolgozni, amikor kijöttünk, màr rég együtt voltunk, idén hàzasodtunk össze végül

Korábban nem tudtam elkezdeni az egyetemet, mert a férjem az első 1,5 évben időhiàny miatt nem tudott dolgozni, kellett, hogy legyen egy teljes munkaidős kereső, hogy megéljünk (ösztöndíja volt csak)

2017. okt. 21. 08:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sz.rd le mások véleményét ! A Magdi anyus szindróma a lenézendő. Senkinek semmi köze más életéhez.
2017. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ennyi idősen senkinek nincs háza se milliói legalabbis itthon hacsak nem örököl sok pénzt, külföldön ennyire kiraly lenne az elet hogy a 24 evesek ilyen gazdagok?:D
2017. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az iskolától-egyetemtől leszel gazdag a mai világban...esetenként talán, de itt már csókosságon múlik minden.

30 alatt még nem igazán vagy felnőtt szerintem és van időd ilyesmire is.Másnak meg 20ft-ja sincs sokszor hó végén, ezért még okod sincs pánikolni...panaszra.


Múltkor a postán egy bácsika nyitáskor az ablaknál a nyugdíját akarta rögtön kézbe, mert ma kell megkapnia...persze, ugye ez nem így működik csak ezt megértetni vele...

2017. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel én is voltam olyan helyzetben, hogy nem volt megtakarításom, én nem nézem le, mert tudom, hogy nem feltétlen az az oka, hogy vki lébecol meg szórja a pénzt. Akinek anyu-apu nem vesz lakást, autót, az a mai világban naggggyon nagy mázlival tud milliókat megtakarítani házzal, autóval, ezmegazzal együtt. Max. annyiban nem értek veled egyet, hogy én sztem nem esküdtem volna / vagy legalábbis lagzit nem tartotatm volna, amíg nem fejezem be az egyetemet
2017. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!