Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan koptassam le azokat a...

Hogyan koptassam le azokat a munkatársaimat, akik nekem akarnak kibeszélni másokat?

Figyelt kérdés

Új vagyok a jelenlegi munkahelyemen, de már most látom, hogy sokan borzasztóan rosszindulatúak. Már nem 1 emberrel beszélgettem, de az ő részükről a beszélgetés rövid időn belül a kibeszélés irányába ment. Mindig ott tudnak kikötni, hogy xy hogy néz ki, miért így végzi a munkáját, miért ezt csinálja stb... Engem ez teljesen hidegen hagy, nem érdekel más dolga. Úgy vagyok vele, hogy nem azért kelek fel korán reggel, és érek haza este, hogy másokkal foglalkozzak, hanem, hogy a dolgomat végezzem és pénzt keressek.

Nem akarok nekik durván odaszólni, hogy jajj de bunkó vagy, miért mondasz ilyeneket, de igazat sem akarok nekik adni, mert nagyon nem értek velük egyet. Arra gondoltam, hogyha megint nekiállnak a szokásos dumának, nem szólok hozzá semmit, hanem hirtelen bedobok valami általános kérdést, pl: mit főzöl a hétvégén?

Nem szeretném, ha látványosan kiutálnának, viszont ha tudtok valami frappánsabb beszólást, amitől nem kerülök bajba, de ők elszégyenlik magukat és elgondolkodnak a primitívségükön, azt megköszönném ha leírnátok.

A lehetőségeim nem adottak hozzá, hogy elkerüljem őket állandóan, és felmondani sem szeretnék, mert így is nehezen találtam munkát, viszonylag normális fizetés van, és tudom, hogy máshol is vannak ilyen emberek.

Egyébként olyan nőkről van szó, akik 20-30-40 évvel idősebbek nálam.

24/N


2017. okt. 22. 13:19
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem közömbösséggel. Ha nincs sem szem, se szó kontaktus, hanem csak hallgatás akkor az sokszor beszédesebb, mint ha tiltakoznál, mert ekkor már támadási felületet adnál, pld. "te is vele vagy mi!?"
2017. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy, nekem a 2. ilyen melóhelyem van. Ne hagyd befolyásolni magad, hanem saját magad szerezz tapasztalatokat a kollégákról. A másik, hogy mesélj magadról, de semmi kompromittálót. És soha nem mondj vissza semmit. Hallgasd meg őket. Amikor nekem panaszkodott valaki, hogy nem végzi a másik jól a munkáját, azt mondtam, hogy nem én vagyok a főnöke, nem az én hatásköröm. Mivel mindenki már ott dolgozik ezer éve, tuti téged is kibeszélnek és annyira nem fújnak egymásra, hogy szembe ne lennének barátságosak.
2017. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem javaslom, hogy beszólogass és megpróbáld kioktatni az anyádkorú kolléganőidet. Az jó stratégia, ha eltereled a szót, vagy érdeklődsz pl. a beszélgetőpartnered saját dolgairól, gyerekről, családról, hobbiról stb, meg esetleg te is mondasz néhány felszínes dolgot, amiről azt se bánod, ha a faliújságra tűzik ki. Tudod, van az a sztori a kis verébről, aminek az a konklúziója, hogy aki sz..rban van, ne ugráljon.:-)
2017. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!