Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz lennék ha megvádolom a...

Gonosz lennék ha megvádolom a munkatársaimat ezzel azzal és később mégis nekem lesz igazam? Vagy csak cinikus?

Figyelt kérdés

Sokszor neveztek már a munkahelyen gonosz rosszindulatú alaknak olyan dolgokért amikor valamit mondtam X munkatársra-és később igazam is lett-mégis én lennék a gonosz?


Csak példák!

- kollega betelefonál h beteg. Egy- két nap és jön állítja. Én csak legyintek-dehogy 1-2 nap, nem jön az 1 hétig! megkapom: de rosszindulatú vagy! Majd jön a telefon másnap: hát nem lett jobban a „beteg” és … nem jön a héten. És még én vagyok a gonosz…

- másik kollega jó ideje hetek óta táppénzen. találgatják mi baja lehet mikor jön. Én csak legyintek. Nincs annak semmi baja kamu az egész, talált más helyet nem is jön többet. Majd jönni fog egy levél hogy felmondott. Hú de gonosz vagyok ilyet hogy lehet mondani. Majd jön egy levél kollega felmondott indok: talált más helyet…. és még én vagyok gonosz.

- új ember kerül be, 20 éves takony se végzettsége se referenciája se semmi. Találgatják hogy került ide ilyen fiatalon zéró végzettséggel. Én csak legyintek. Biztos a főnök rokona, nem fog az bejárni dolgozni csak kell neki egy állás papíron. Fú de patkány vagyok ilyet mondani. Majd kiderül: a főnök fia másik házasságából és nem jár be dolgozni, de azért kapja a fizut és állásban van… és még én vagyok gonosz.


Szóval miért vádolnak gonoszsággal mert „rosszakat „ mondok erről arról –és ezek 90%-ban be is jönnek? Hogy mindenkiről mindig csakis a legrosszabbat feltételezem –és többnyire igazam is van?

Hogy mindenki egy hazug mocskos csaló kb a szememben – és lám- többnyire úgy is van?


2016. szept. 21. 08:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak legyintünk. Lehetsz egyszerre gonosz, cinikus és még plusz kisstílű szarrágó is - ha úgy gondolod, hogy mindenki egy hazug mocskos csaló.
2016. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért vádolnak ezzel mert tényleg gonosz rosszindulatú vagy. Nem szeretik az ilyen embereket sehol. Nem is értem hogy ha valaki azt mondja hogy beteg akkor miért kell megkérdőjelezni? Neked nem tök mindegy hogy beteg vagy csak szimulál? Így mindig te viszed el a balhét, a lepcses szád miatt. Hiába lesz igazad később akkor is csak az marad meg a kollégákban hogy de rosszmájú vagy, és nem az hogy a Géza szimulált. Akármit is gondolsz, nem kell rögtön megosztani mindenkivel, tartsd meg magadnak és ha igazad lesz akkor csámcsoghattok az adott kollégán, de előre amúgy is kár dumálni, mert nem hiszem hogy mindig igazad lenne. Most 3 olyan példát soroltál amiben igazad van, de lehet a másik ötöt amikor meggondolatlanul rosszindulatúan dumáltál és nem volt igazad azt nem is írtad le nekünk. A főnök fiáról meg a legnagyobb bunkóság ilyeneket mondani. Semmi de semmi közöd nincs hozzá hogy csak papíron kell az állás. Olyanba ütöd az orrod amihez közöd sincs. Főleg ha az ő cége akkor annyit fizet a gyerekének fizetés címén amennyit akar. Nem szeretnék egy ilyen rosszindulatú, lepcses szájú kollégát.
2016. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
mert rosszindulatu kis frusztralt gorcs vagy.
2016. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg az vagy, így akarsz valahogyan rövid időre a figyelem középpontjába kerülni, az is egyfajta lelki probléma tünete ha az ember mindig vágyik rá hogy igaza legyen és hogy márok elismerjék...
2016. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mindig mindenkiről a legrosszabbat feltételezed. És még örülsz is, amikor kiderül, hogy igazad volt.

Példáid:

- az a természetes, hogy nem annak drukkolnak, hogy legyen egy hétig beteg, nem csak 1-2 napig, és a kolléga sem tehet róla, hogy nem gyógyult meg egy nap alatt.

- valószínűleg te is így oldanád meg, ha nem akarnál munka nélkül maradni vagy két szék közt a pad alá esni, csak akkor mernél váltani, és felmondani, ha már biztos a másik hely

- mindenki azt vesz fel a cégébe, akit akar, neked ettől nem lesz se rosszabb, se jobb

2016. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
6%
Ravasz vagy. Ez jó tulajdonság, de az emberek ezt nem kedvelik. Ha egy kicsit visszafogod magad, akkor hidd el jobb lesz a helyzeted.
2016. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek nagy része nem szereti hallani az igazságot, igyekszik magát egyfajta rózsaszín ködben tartani. Mert úgy elviselhetőbb.

Engem anno mindig pesszimistának tartottak, pedig csak realista voltam.

Azért azzal vigyázz, hogy ne fajulj alaptalan gyanúsítgatóvá, és ne csak a negatívumokat vedd észre.

2016. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ravasz? Tudjuk, mit jelent a szó?


Az a baj ezzel, hogy UTÓLAG derül ki, tehát lutri. Amíg bizonyíték nélkül állítasz dolgokat, addig szar vagy.

2016. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Olyanokról dumálsz, amiből csak károd származhat. Lehet, hogy az esetek 90%-ban jól látod a történéseket (pl. logó v. csókos munkatárssal kapcsolatban), de ha nem vagy főnökük, akkor nem a Te dolgod, hogy ezt sérelmemezd. Számíthatsz arra, hogy rólad is pötyögnek sokat kollégák a hátad mögött, és egyszer csak azért rúgnak ki, mert a többség szerint Te vagy a legnegatívabb a csapatban, ami a többiek munkakedvét rombolja. Tesóm is sokszor olyan alkalmazottait rúgta ki, akik egyénileg hiába végezték jól a munkájukat, de a többi kolléga számára idegesítőek voltak.
2016. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"Az emberek nagy része nem szereti hallani az igazságot, "


Az a furcsa hogy amikor a dolgok 10ből 8esetben (ha nem 9-10ben) engem igazolnak fel sem merül senkiben hogy jé, hát megint igaza volt.


Megtörtént eset!

Én csak egy rohadt patkány vagyok aki megvádolja a kollegáját a háta mögött (de miért a háta mögött? nyíltan kimondom!) hogy dehogy beteg az 2 hétig helyette kamu beteg mert kell neki az idő épül a háza... és szabit nem kap hát "beteg".

Mocskos vagyok hogy ilyet feltételezek! Jön a válasz!

Majd a kollega a nagy betegségből megjön két hét után, a facebook meg tele van fotókkal hogy elkészült a háza....


És még én vagyok a gonosz? Aztán miért?

2016. szept. 21. 10:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!