Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ne mondj rosszat másról, mert...

Ne mondj rosszat másról, mert visszakapod?

Figyelt kérdés

Mennyire igyekszel tartani magad ehhez?


Én néha félek, már túlságosan is. Vannak emberek, akiket ilyen-olyan okból nem kedvelek, de nem szívesen beszélek róla másoknak, nem szeretem kibeszélni őket, mert egyrészt semmi közöm hozzájuk, másrészt mi van, ha visszaüt rám, amit mondok.

Ha pl valaki szid azért, mert még csak tanulok, nem merek visszaszólni, hogy nekem legalább lesz végzettségem, nem szorulok arra, hogy eltartsanak, mert mi van, ha emiatt a mondat miatt valami elromlik, nem, fejezhetem be az iskolát, és majd gályázhatok valami szupermarketben a pénztárban, mert anno egyszer megjegyeztem, hogy majd én megmutatom.


Mennyire abszurd ez?


2017. okt. 22. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:
*mármint, ha olyan szid, aki nem dolgozik, nincs végzettsége
2017. okt. 22. 22:02
 2/8 anonim ***** válasza:

"ha emiatt a mondat miatt valami elromlik, nem, fejezhetem be az iskolát, és majd gályázhatok valami szupermarketben a pénztárban, mert anno egyszer megjegyeztem, hogy majd én megmutatom.


Mennyire abszurd ez?"


Ez ezotéria kategória.

2017. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire abszurd ez?"


Maximálisan.:D

2017. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi ebben az abszurd meg ezo?


azért nem mondod mert nem szeretsz olyant állítani ami nem biztos, hogy igaz lesz


ez szimplán a szavahihetőségre való törekvés, maximalizmus..


ugyanez vok,érdekes akivel 3 óránál többet beszélek mindjárt azzal jön, hogy 'mé nem jogász, ügyvéd vagy'


szv ez egy jó adottság

2017. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anélkül is visszakapod a rosszat, hogy te egyáltalán kimondtad volna.
2017. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megy az magától is, hiába nem mondok rosszat másra, visszajön az magától is, mert bezzeg a másik mondhat...


Nem igazán szoktam a másikat fikázni, de tudom, hogy mások szoktak, csak többnyire nem nyíltan.

2017. okt. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé abszurd, már-már paranoid a gondolat szerintem. Ettől függetlenül én se szoktam kibeszélni másokat, de nem azért, mert félek, hanem mert elég alja dolognak tartom.
2017. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyemen sok megmondóember van. Mindenki jobban tudja, hogy a másiknak mit kellene csinálnia. Sokan lesik a másikat, hogy az mit tesz, és hogyan teszi. És próbálnak informálni engem erről. De én mereven elzárkózom, és minden hónapban kell egy kis dörgedelmes letolást tartanom.

Szíveskedjen mindenki a saját dolgával foglalkozni!!!


["Mert más szemében a szálkát is észreveszik, a sajátjukban meg a gerendát sem"]

2017. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!