Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédben vagy írásban vagy...

Beszédben vagy írásban vagy jobb? És melyiket szereted jobban?

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 13:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A beszéd mindig is verte az írást, hiszen ott a hangsúly, testbeszéd, arcjáték...

Mindenkinél mást bölcs használni.

2017. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyértelműen írásban :))) az írást jobban is szeretem.


22/N

2017. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Megismerni valakit élőben csakis. Írásban nekem sose ment az ismerkedés, netes csoportokba sem tudtam betagozódni soha. Kell látnom, hallanom, érzékelnem a másik gesztusait, hangsúlyait, kisugárzását.

Ha már megismertem és összebarátkoztunk, az már más, akkor nagyon szeretek írásban beszélgetni, néha egy hajszálnyival még jobban is, mint élőben.

2017. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Írásban elég jó vagyok, viszont élőben képtelen vagyok normálisan kommunikálni. Nekem az annyira idegen és természetellenes, és egyszerűen fogalmam sincs, hogy olyankor mit kezdjek magammal. Ha régóta ismerem az illetőt és baráti viszonyban vagyunk akkor úgy már sokkal könnyebb, mert ott megvan a bizalom és nem leszek karót nyelt, merem magamat adni.

Az írást azért preferálom, mert ott össze tudom szedni a gondolataimat, meg sokkal egyszerűbb leírni egy papírra/begépelni a szöveget, mint elmondani ugyanazt egy konkrét embernek, akit nem is ismerek, nem ismerem a gondolatait meg a reakcióit.

19/L

2017. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, barátaimmal/ha tetszik valaki, élőben sokkal bátrabb vagyok, könnyeben jönnek a témák.

Ha viszont felelés/dolgozat közül kell választani, akkor doga, mert ott van idő rendesen megfogalmazni a dolgokat, szarból is várat lehet építeni, felelésnél viszont nem állhatok percekig csendben/mondhatok blődségeket, meg izgulok, elakad a hangom, félek, hogy a többiek kinevetnek.

15/L

2017. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!