Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az utálat rosszabb mint a...

Az utálat rosszabb mint a közömbösség?

Figyelt kérdés
44 -éves nő vagyok egy kisvárosból és van egy egykori férfi osztálytársam az általánosból aki olyan szinten utál gondolom én,hogy utál mert soha nem fogadta a köszönésem és ha találkozzunk az utcán ki is kerül látványosan nagy ívben . A felesége is ugyan így viselkedik velem akivel még soha egy szót sem váltottam és ez nekem nagyon rosszul esik,főleg azért mert nem tudom miért viselkednek így velem ! Átlagos normális ember vagyok. Van egy baráti társaság ahova távolról ők is tartoznak és ha ott éppen össze futunk akkor mindenkinek köszönnek csak éppen engem felejtenek ki . Ez tényleg utálat valamiért ? Mert ha közömbös lennék nekik akkor nem utálnának úgy ,hogy én ezt teljes mértékben észre vegyem ,csak elmennének mellettem.
2017. okt. 27. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján azt gondolnám, valóban valami komoly baja van veled.

Szerintem kérdezd meg tőle, mi az, mert rossz, hogy ezen rágódsz. Tudom, elsőre hülyén hangzik, de ha velem valaki ezt csinálná, egy adandó alkalommal odamennék hozzá, és megkérdezném, mit csináltam, ami miatt ennyire látványosan kerül. Ennek kétféle kimenetele lehet: elmondja, mi a baja veled, így legalább megtudod, és vagy elnézést tudsz kérni (ha félreértés), vagy faképnél hagyhatod, mert kiderül, hogy egy bunkó. Az is lehet, hogy azt válaszolja, hogy nem igaz, nem kerül (mert kínos neki) – de ezután legalább fog köszönni.


(Szerintem egyébként értelmes ember annak is köszön, akit nem kedvel.)

2017. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nagyon érzékeny vagyok és biztosan elbőgném magam még mielőtt megszólalnék. Ezért sem mentem eddig oda hozzájuk. Azt elfelejtettem mondani,hogy a páromnak meg köszönnek akit csak két éve ismernek személyesen. De ő nem kérdezi meg tőlük,hogy mi a helyzet mert nem érdekli a dolog.
2017. okt. 27. 16:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
sokkal
2017. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
egy rákérdezést szerintem is megér, viszont fölösleges ezen annyira görcsölnöd, hogy elsírd magad miatta, meg hasonlók. tudom, könnyű mondani, de pl. írtad, hogy párkapcsolatban élsz..adjon ez erőt, ne az, hogy ilyen kívülállók mit gondolnak rólad, igazából semmilyen kontakt nincs köztetek, csak annyi, hogy egy volt osztálytársad, nem? én egy volt osztálytársammal se beszélek, sokakkal mi se köszönünk egymásnak, de valahogy én ezt nem is bánom :D
2017. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Lehet, hogy csak szerelmes beléd és így próbál küzdeni ellene :-)

A neje meg tudja és ő meg ezért TÉNYLEG utál!

Bocs, csak mostanában kénytelen voltam kiolvasni némi romantikus irodalmat :-)

2017. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy szerelmes mert nem vagyok egy szuper nő.
2017. okt. 27. 17:16
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Hát aki ennyi miatt elsírná magát.. az ilyen energiavámpírokat kerülöm Én is. :D
2017. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De ők nem tudják,hogy érzékeny vagyok,úgyhogy nem azért kerülnek . Az meg,hogy érzékeny lettem sajnos sok rossz dolognak köszönhető. Nem volt túl kegyes velem a sors. De azért köszi a választ energiavámpír kerülő !
2017. okt. 27. 17:26
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
kiül az ember arcára, és látszik a kisugárzásán, ha érzékeny, igazából még az se kell, hogy ismerjen valaki. én ezért nem ítéllek el, meg szerintem nem baj, én is nagyon az vagyok...mindenkinek megvan a maga története, ezt nem tudja mindenki egyformán erősen feldolgozni. viszont az egyetlen megoldás tényleg az, ha a negatív embereket kizárod az életedből, és azokra koncentrálsz, akik melletted vannak. még nekem se megy ez száz százalékosan, sőt...de mondjuk azt tudom, hogy nekem egy párkapcsolat irtó sokat segítene, viszont erre sajnos semmi esélyem. :/ téged nem erősít a kapcsolatod?
2017. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hasonló eset történt velem is, ezért megtudom érteni, amit érzel. Az “utálóm” az egyik szomszédom, egy tömbházban lakunk. Én 24/L vagyok, míg õ idõs, gyerekei vannak, 40-50 körül lehet, elég házsártosnak tūnik.

Sosem beszélgettem vele, tehát semmi közöm nem lenne hozzá, teljes közönnyel vagyok iránta. Egyszer köszöntem neki, és nem köszönt vissza, elgondoltam magamban, hogy jó, többet nem teszem. Azonban azon kaptam egy alkalommal, hogy bámul rám, emiatt megint köszöntem, de semmi válasz. Nagyon dūhített, minek bámul egyáltalán, így már eléggé utálat szaga volt, én meg miféle okot adtam volna egy idegennek. Nincs, amit tegyek vele, mert közönyös számomra, de úgy gondolom ez az utálat csak õt keseríti, ha erre van ideje...

2017. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!