Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell magabiztosnak...

Miért kell magabiztosnak lenni, ahhoz hogy komolyan vegyék az embert, illetve, hogy tiszteletet tanúsítsanak felé?

Figyelt kérdés
Miért nem járhat ki a tisztelet csak azon az alapon, hogy ember és tisztességes, jóhiszemű, kedves? Én tudok jó bánásmódban részesíteni ilyen embereket, mások miért nem képesek erre és pusztán csak azokkal bánnak tisztelettel, akiknek nagy önbizalmuk van, esetleg nagyhangúak, vagy akár már agresszívek is?
2017. okt. 27. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A határozottságot a magabiztossággal azonosítják és az előbbi pedig rengeteg emberből hiányzik.

Jelenleg egy el|3@5zott generáció akar érvényesülni.

Levont következtetésekkel talålnod kéne egy járható utat.

2017. okt. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd akkor jár nekik, ha csendesen szólnak dolgokért és igazuk lesz folyton...ilyen a világ, ezért ordít a legbutább, hogy kapjon valamit bár nincs mire ugye..., de végül kap ám persze bár mást, mint szeretne:DDD
2017. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Láttál már önbizalom-hiányos macskát? Tudod miért nem, mert nem figyelted meg, hogy az egérkultusz a macskát nem azért tiszteli, mert 12 órát alszik, hanem a türelme miatt. A macska figyeli a pillanatot, minden amit akar az egy egér. Ez neki kaland, az egérnek kihívás, hogyan járjon túl az eszém, persze az erősebb mindig nyugodtabb.
2017. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Értem én ezt, de nekünk miért kell állatokhoz hasonlóan viselkednünk? Elvégre jóval értelmesebb lények vagyunk nem?

2017. okt. 28. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos ösztön. A természetben egy falkában a kedves azért kedves mert a rangsor végén van és azzal tud érvényesülni hogy nem áll a többiek útjába. A határozott látszólag tudja mit akar és véghez is viszi, ezért felnéznek rá.


Persze egy kedves ember ezt nem így érzi, én ezt tudom, a "vaddisznó" viselkedést nekem tanulnom kellett. Másnak alapból megy de esetleg a jó szándéknak van híján.


Én azt tanácsolom hogy azzal legyél csak kedves aki megérdemli vagy számodra fontos, a többiekkel ne kedvesen hanem tisztelettel (egyenrangúan!) viselkedj. Ettől mindkét csoportban nőni fog a "rangod".


Próbáld megfogalmazni magadban a mondatokat mielőtt kimondod, inkább lássák rajtad hogy meggondolod hogy mit mondasz mint hogy határozatlanul hebegj-habogj.


Ezektől ugyan nem leszel az "élet császára", de nem fogod úgy érezni hogy nem viselkednek veled megfelelően.

2017. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!