Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek általában összhang...

Szerintetek általában összhangban van a külső a személyiséggel?

Figyelt kérdés

Megfigyelésem szerint, az erős testfelépítésű, zömök, esetenként magas srácok magabiztosak, előfordul hogy agresszívek. Jellemző a széles koponya, általában a széles koponya agresszivitással jár.


Hasonlóképp a szép nők valahogy egyforma személyiségűek, felszabadultabbak, nyugodtabbak, lazábbak, nagyobb az önbizalmuk.


Egy srác aki nagyon vékony és az arca és keskeny, általában bántják, hiszen nem félelmetes látvány, ezért alázatos, megalázkodó, gyakran csendes emberré válik.


Szerintetek az egyéniségünk külső függő?


2017. okt. 28. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem részben igen. De környezetfüggő is, hiszen egy értelmesebb társaságban nem néznek le egy alacsony srácot, ahogy egy kevésbé vonzó lányt sem. Primitívebb körökben viszont előfordulhat, hogy finoman vag nem finoman érzékeltetik az adott személlyel, hogy nem előnyös a külseje, ez természetesen hatással lehet rá. De ebben az esetben is személyfüggő hiszen egy előnytelenebb kinézettel rendelkező (mai társadalmi értékrend alapján) is meg tudja védeni magát, vissza tud vágni adott esetben valamivel.
2017. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyrészt igen. De gyúrd ki magad te is ,egyed a kokszot kétpofára ,aztán lehetsz te is agresszív kocsog :)
2017. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem ez ösztönös és köröktől függetlenül jelen van. Ha értelmesebb a kör akkor csupán az eszköz változik, amellyel érzékeltetik a különbséget.


Egy buta közegben nyilván beszólnak, szívatnak stb. Egy értelmesebb közegben pedig finomabb eszközökkel csinálják. Elkerülik, nem érdeklődnek iránta, nem hívják sehová stb. Egyik sem jó, ám az első fájdalmasabb, ám a második is tud fájni ám.

2017. okt. 28. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem összhangot mondanék, inkább összefüggést. Nyilvánvaló, hogy egy kevésbé előnyös kinézetű ember lelkivilágára erősen kihat a kinézet, ha érzékeny a médiából, közösségből jövő elvárásokkal kapcsolatban. Ismertem olyat, akit annyira frusztrált a kinézete, hogy gonoszkodóvá vált, valaki meg poénnak fogta fel és előnyt kovácsolt a hátrányából. Akit állandóan a külseje miatt csesztetnek és érzékeny, igenis tud torzulni a személyisége.
2017. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


De én szerintem ezek a személyek pusztán áldozatok, a társadalom, környezet teszi őket ilyenné. Tehetetlenek ezekkel a gonosz trendekkel szemben.


Már olvastam olyat is véleményeket is sajnos sok helyen, miszerint a szép emberek értékesebbek, felsőbbrendűek az előnytelen külsejűekkel szemben. Hát elég siralmas ahogyan a társadalmunk gondolkodik.

2017. okt. 28. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, erről a 20 éves Gattaca nevű sci-fi jut eszembe, ahol genetikailag tökéletesített "felsőbb"rendűek irányítják a társadalmat.
2017. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!